Rokerët e grupit Muse do të pranojnë çmimin e këtij viti ‘Nordoff-Robbins Silver Clef’ edhe pse e kishin refuzuar atë në vitin e...
Akademia britanike e filmit BAFTA, homologe e çmimeve Oscar këtu në Shtete e Bashkuara, ka zhvilluar ceremoninë e kandidaturave për filmat e vlerësuar...
VFM për vitin 2010 do të mbahet më 31 maj në Teatrin Kombëtar në Prishtinë. Tashmë janë publikuar nominimet nëpër kategoritë përkatëse. Videoklipi...
Filmi i mbushur me yje, “Nine”, është duke udhëhequr me nominime për edicionin e 14-të vjetor Satellite Awards me 11 nominime. Filmi spektakolar i...
Hiti “Shko” i treshes fantastike, Ermal Fejzullahu, Lumi B dhe Ledri Vula, është shpallur kënga fituese e edicionit të sivjetmë të “Top Fest”. Performanca...
Arben Bajraktaraj është i vetmi aktor kosovar që do të përjetojë “ethet” e ceremonisë prestigjioze “MTV Movie Awards”. Skena nga filmi “Harry Potter...