Filmi “Home”, që është realizuar si koproduksion mes Kosovës dhe Britanisë së Madhe, ka marrë çmimin për filmin më të mirë të shkurtër...
Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti, e cila tash e një kohë jetën dhe karrierën e saj e ka të përqendruar në Los Angeles, ka...
Ajo përfaqësoi Shqipërinë dhe nuk ishte e vetmja shqiptare në këtë garë, pasi bashkë me të ishte edhe Dua Lipa por, ajo ishte...
“La La Land” ka paralajmëruar se do të jetë një konkurrent i fortë në ceremoninë e Academy Awards, pas një mbrëmjeje rekorde në...
Të dielën mbrëma në Microsoft Theater të Los Angelesit është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve, ‘American Music Awards 2016’. Bruno Mars, Lady Gaga...
Dafina Kastrati javë më parë ka publikuar projektin e ri. Dafi në bashkëpunim me vëllanë Rinorin kanë sjell këngën Bottles. Kjo e fundit është futur...