Aurela Gaçe në vend të koncerit, dhuron gjak Këngëtarja e madhe, Aurela Gaçe përveç shpirtit të madh artistik që ka ajo ka treguar gjithashtu se ka një zemër të madhe dhe fal dashuri pa fund për njerëzit.

Këtë e ka dëshmuar më së miri me gjestin e fundit që ka bërë, transmeton Telegrafi.Këngëtarja ka zgjedhur që në vend të koncertit të dhurojë gjak për ditën ndërkombëtare të fëmijëve të sëmurë me talasemi.

“Mora një ftesë të këndoj në një koncert. Unë zgjodha jo të këndoj, por të dhuroj gjak. Koncerti bëhet në datën 8 maj , në ndihmë të fëmijëve të diagnostikuar me talasemi. (Dita ndërkombëtare) Eja edhe ti me mua, dhuro gjak. T’i vijmë në ndihmë një fëmijë”, ka shkruar Aurela përbri fotos ku shihet duke dhuruar gjak.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here