Aurela Gaçe ka rrembyer cmimin e pare ne Festivalin e 49 te kenges ne RTSH, vendin e dyte e ka marre cifti Alban Skenderaj & Miriam Cani dhe vendin e trete e ka marre Saimir Braho me kengen shtegetari i jetes.
Aurela Gace do perfaqesoj Shqiperine ne Eurovizion i cili mbahet vitin tjeter ne Gjermani.

Cmimi i pare  :

Kenga ime – Aurela Gaçe

Teksti : Sokol Marsi
Muzika: Shpetim Saraçi

Cmimi i dyte  :

Ende ka shprese  – Alban Skenderaj & Miriam Cani

Teksti : Alban Skenderaj & Miriam Cami
Muzika: Alban Skenderaj & Miriam Cami

Cmimi i trete :

Shtegetari i jetes – Saimir Braho

Teksti : Saimir Braho
Muzika: Endri Sina

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here