Njoftohet se aktorja nga Kosova, Arta Dobroshi, sërish do të jetë e pranishme në njërin nga festivalin më prestigjioz të filmit, atë Cannes.

Filmi “Trois Mondes”, ku ajo ka njërin nga tri rolet kryesore, është pranuar në edicionin e 65-të të Festivalit të Filmit të Cannes.

Filmi “Trois Mondes”, me regjisoren Catherine Corsini, nga Franca, në të cilin pos Arta Dobroshit luajnë edhe aktorët Raphael Personnaz dhe Clotilde Hesme, do të shfaqet në seleksionin “Un certain Regard”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here