Pas një investigimi gati dyvjeçar nga Agjencia Amerikane DEA është vënë në pranga 36-vjeçari Alexandre De Basseville, fotograf me origjinë nga Zvicra.

Fotografi akuzohet për pastrim ndërkombëtar të parave dhe mendohet se është pjesëtar i një grupi kriminal të përfshirë në trafikimin e armëve dhe të drogës.

Gjithashtu mendohet se ky rrjet trafikimi kishte lidhje me Hollywood-in. Fotografitë iu konfiksuan 528.500 dollarë menjëherë pasi u shpall fajtor nga Gjykata amerikane, shkruan revista Bordo.

Alexandre është fotografi i cili i ka bërë fotot nudo bashkëshortes së Donal Trump, dhe vetëm disa javë më parë ai ishte i ftuar në studion e Arjan Çanit, në emisionin Zonë e Lirë.11 12 13 14

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here