Modelja e mrekullueshme shqiptare Angela Martini, fituese e Miss Universe 2010, pas një karriere të mirë në faqet e revistave të modës, është duke u kthyer në sipërmarrëse.

Ajo së fundi ka krijuar “Korporatën Martini” duke përmbushur ëndrrën e saj për krijimin e linjave te veshjeve bikini.

Në moshën 20 vjeçe, Martini ka nënshkruar me Elite Model menaxhimin e saj dhe me pas u zhvendos nga Zvicra për në Nju Jork në ndjekje të modës ndërkombëtare.
Vajza shqiptare sexy kapur vende të dukshme në revista të tilla si Esquire, Sports Illustrated, GQ, dhe Revista Lovecat.

Karakteristikat e saj ekzotike dhe tepër mahnitëse kanë tërhequr vëmendjen e shtëpive të modës.
Angela Martini është cilësuar së fundi si një nga 100 njerëzit më me ndikim në Zvicër.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here