Sic njoftohemi nga lexuesit tane te nderuar ne Selanik te Greqise, eshte nje vajze shqiptare me origjine nga Tirana, e quajtur Ana Loreni, qe ben punen e kengetares neper lokalet e Selanikut.

Ana nuk e mban veten per shqiptare dhe as nuk dihet se eshte e tille, nga ata qe s’e njohin, por sic e dime shqiptaret jane tejet te lidhur me njeri-tjetrin dhe ka gjithmone ndonje qe njeh dike, qe njeh dike, i cili njeh dike, i cili e di se kush eshte dikush. E dini ju per cfare e kam fjalen. Pra kjo Ana eshte shqiptare e deklaruar per greke.

Nje fatkeqsi per te ne fund te fundit, sepse tregu shqiptar i muzikes ka gjithmone nevoje per zera te rinj dhe nje si Ana me siguri nese do i drejtohej patrioteve te saj me kenget e saja me siguri do te ishte me shume se nje kengetare buzuqesh. Per ta njohur me afer kete vajzen keni ketu disa foto dhe videoklipe te marra nga Youtube.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here