Anjeza, jeta e nje kengetareje te talentuarShpesh gjate dites Anjeza Shahini eshte e shoqeruar nga motra e saj Dela. Ajo eshte nje nder tekstshkrueset e kengeve te Anjezes dhe si e tille na tregon se testet e saj kane te bejne me ndjenjen e bukur te dashurise.

“Ne pergjithesi ne na ngjisin kenget e dashurise. Ato jane me te ngohta dhe normalisht nese jane tekste dashurie ato shkojne me cdo lloj melodie. Na pelqejne historite e bukura te dashurise”, shprehet Dela.

Por gjate bisedes me motrat Shahini u zbulua rastesisht se Anjeza ishte nje gjetje e papritur, pasi ne familjen e saj ishte “llogaritur” qe boten muzikore do ta prekte e motra.

“U nisa une nga familja per t’u bere kengetare, por nuk mjafton vetem kjo per te qene artiste. Me pelqen me shume te shkruaj tekste”, thote ajo.

Pervec te motres, nje nder miqte e saj eshte edhe kompozitori Genc Myftaraj.

Jo vetem bashkepunetor per festivalet kombetare, por edhe miku i saj, ai rrefen se me Anjezen eshte kenaqesi te punosh.

“Besoj se te punosh me kengetare si Anjeza Shahini eshte ne radhe te pare kenaqesi dhe me persona si ajo je i bindur se produkti perfundimtar do te jete me vlera”, thote Myftaraj.

Pas nje dite te lodhshme te mbushur me impenjime, Anjeza preferon te qendroje mes miqeve ne baret e Tiranes dhe prane zonave me gjelberim. /tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here