Anita Haradinaj: Kur një ditë…Bashkëshortes e Ramush Haradinajt, Anitës, duket së po i mungon shumë Ramushi, madje aq shumë saqë edhe i ‘vajton’ të gjitha vështirësitë që i kanë në jetën e tyre.

Ajo në rrjetin social Facebook ka përmbledhë disa nga ato që kanë hasur në jetë, kështu duke i filluar me ‘Kur një ditë’, ndërsa duke i përfunduar të gjitha me një ‘Gëzuar’ për të gjitha ato bukuritë dhe vështirësitë që jeta i’u solli atyre, shkruan GazetaBlic.com“Kur nje dite do jemi mire!

Kur nje dite do te jemi te lumtur!!! Kur nje dite une ti,ai, ajo s’kemi ne cka te ankohemi! Kur nje dite s’do dime ke te shajme!!

Kur nje dite gjithcka do shkoje apsolutisht dhe mrekullisht!!! Kur nje dite do te bredhim rrugeve plot dinjitet!!! Kur nje dite s’do kemi frike!!! Kur nje dite do jemi fitues!!! Kur nje dite pijme kafe ku t’na e doje qejfi!!! Kur nje dite sillemi si t’na e doje qejfi!!! Kur nje dite flasim c’te na doje qejfi!!! Kur nje dite shkojme ne pune kur t’na e doje qejfi!!!

Kur gjithcka sillet rreth nesh, atehere ajo do jete e fundit dite!!! Prandaj lutemi per perballjet me jeten I gezohemi luftes se pafund me jeten dhe ne cdo veper ndihemi fitimtare! Prandaj jetojme, punojme dhe frymojme!!! Cheers per bukurite dhe veshtiresite qe sjell jeta!!!”, këto janë fjalët e Anita Haradinajt./GazetaBlic.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here