Angelina Jolie dhe Brad Pitt,7 milione dollare per bamiresiCifti i arte i Hollywood-it, Angelina Jolie dhe Brad Pitt kane nje zemer shume te cmuar.

Te dy ne 2008-en kane dhuruar 6.8 milione dollare per organizata te ndryshme bamiresie, me shume se gjysma e 13 milioneve te mbedhura nga “Jolie-Pitt Foundation”.

Parate kane shkuar per “Global Health”, “Human Rights Watch”, “Armed Services YMCA”.

Make It Right Foundation  eshte e krijuar nga Pitt per ndertimin e New Orleans dhe disa OJQ ne Kamboxhia./tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here