Familja mbretërore dihet se kanë humbur një nga personat më të dashur të tyre pikërisht në një aksident me veturë.

Një aksident ka ndodhur gjatë ditës së djeshme Princi Philip, gjatë ditës së djeshme ka pasur një aksident me makinë, bashkëshorti i Mbretëreshës Elisabeth për fat të mirë nuk ka pësuar asnjë lëndim. 

Raportohet se përplasja ka ndodhur rreth orës 15:00, gjatë pasdites së djeshme.

Fotografitë  e veturës pas aksidentit janë shpërndarë në internet ku duket qartë Land Rover-i i zi që është përplasur shumë.  

Aksidenti i Princit ka ndodhur pranë njërës prej rezidencave në pronësi të familjes mbretërore. Nga raportimet është zbuluar se dëshmitarët okularë janë ata që e kanë nxjerrë nga makina Princin. 

97-vjeçari u tërhoq nga jeta publike në gusht, 2017. Mbretëresha dhe bashkëshorti i saj janë duke qëndruar në shtëpinë pranë vendgjarjes që prej Krishtlindjes. 

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/roze/anetari-i-familjes-mbreterore-peson-aksident-trafiku-tmerrohet-617252/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here