Ami: Ermali, energjia imeNje nga figurat e njohura dhe solide ne Top Channel eshte Amarda Toska, e cila prej 5 vjetesh perkrah Agron Llakajt mund te konsiderohet imazhi i “Portokallise”.

Puna e saj ne televizion nuk eshte e rastesishme, ajo thote se edhe pse eshte e lodhshme te punosh per ekranin, sepse duhet vemendje per pozicionin dhe paraqjtjen skenike, ajo e dashuron ate.

E mesuar me skenen qe e vogel, kur Ami punonte per t`u bere balerine, televizioni per te ishte frymezim, nderkohe qe diplomen e ka per psikologji.

Thote se “Portokalllia” i solli edhe fat ne dashuri. Ermalin me te cilin prej nje viti eshte fejuar, e njohu ne ambientet e  spektaklit te humorit. Ata thone se nuk ishte “dashuri me shikim te pare”, por momentin ku u pane nuk e harrojne kurre.

“Ishte nje dite ‘Portokallie’, dita e pare qe isha qethur zero. Une futem ne sallen dhe pashe qe kishte ardhur Amarda dhe thashe: Qenka njeri i mire!”, thote me shaka Ermali.

Ajo e bukur dhe e embel, Ermali energjik dhe i batutes, qe behet serioz kur e pyet nese e priste qe Ami te ishte shoqja e jetes se tij.

“Erdhem ne nje pike kur menduam se ishte dicka serioze. Menyra se si ne u lidhem dhe pasioni qe kishim nuk mund te mos kishte kete fund”, thote Ermali.

Dhe keshtu rrodhi historia e tyre.Por cfare i dhuron Amit, Ermal Mamaqi, pervec kengeve te bukura.

“Shume humor, po ajo qe vleresoj me teper nga Ermali eshte energjia qe me transmeton”, thote Ami.

Ajo pas nje viti do te behet nuse. Duket se me njerezit e burrit nuk do te kete probleme, Ermiri, vellai i Ermalit thote se nusja eshte e mire!

Perralla e tyre do te vazhdoje, ne tetorin e ardhshem do te bejne dasmen. Se sa e bukur do te jete, na duhet te presim… /Top-Channel

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here