u2Turneu i fundit i grupit U2 eshte cilesuar si shume i kushtueshem dhe ndotes i ambjentit.

Kjo eshte kritika qe i kane bere ambientalistet ne kohe krize ekonomike grupit irlandez. Por kitaristi i tyre The Edge i ka quajtur te padrejta keto akuza. Skena kolosale kushton 20 milione paund.

Muzikanti ka thene se jane harxhuar para per t’u bere spektakel fansave te tyre te cilet e meritojne plotesisht dhe nuk beson se ka nje menyre tjeter me te mire per te harxhuar para.

Sipas kritikeve, U2 duhet te mendojne me shume per luften qe kane marre persiper kunder urise ne Afrike dhe se nuk eshte e denje qe te harxhohet nje sasi kaq e madhe parash per luks ne nje kohe krize.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here