Almeda Abazi fet për martesën me Tolgahan Sayisman2008-ta është viti i artë për një ndër femrat më të bukura shqiptare. Almeda Abazi triumfon si më e bukura e globit e kjo kurorë do i falte një ëndërr të re në shtetin.

Turqia do të mirëpriste Almeda Abazin ku më pas u shndrrua në yll televiziv. CV-në e saj e mbushi me reality show, spektakle e seriale.

Bujë mediatike bëri prezenca e saj në serialin e famshëm Sulltani i Madhërishëm, një rol që për të kishte shumë përgjegjësi.

Jo vetëm ky seriale por shumë skenare iu dorëzuan bukuroshes shqiptare e cila përfaqësoi vetën në mënyrën më të mirë e u bë figurë mjaft e dashur e publiku

Angazhimi aktual i saj është një projekt televiziv, ku Abazi ka timonin e saj si një prezantuese mjaft e suksesshme.

Nuk komentohet vetëm karriera e saj po mediat rozë turke vëmendje maksimale i japin lidhjes së saj me aktorin e njohur turk Tolgahan Sayışman ndryshe i njohur si Çënari.

Një raport i dashurisë që po ecën mjaft mirë, për të cilin si rrallëherë, Almeda foli sonte në emisionin Prive.

Detajet në lidhje me martesën eventuale të tyre në të ardhmen dhe planet në karrierë i kuptoni përmes videos së mëposhtme./Prive.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here