Alma Lama kërkon dëmshpërblim nga Gold AgDeputetja e LDK-së Alma Lama ka folur në emisionin Ora e Fundit në Klan Kosova për çështjen e padisë gjyqësore ndaj reperit Arian Agushi i njohur si Gold Ag.

Ajo e pranoi se ka kërkuar dëmshpërblim financiar për ofendimin që thotë se i është bërë në këngën
‘Shqiptari 2’ Zonja Lama deklaroi se shifra e parave që kërkon rritet me rritjen e klikimeve në Youtube.

Sado e madhe të jetë shifra është e pamjaftuseshme për demin që i është shkaktuar familjes time, u shpreh Alma.

Në një dokument të mëparshëm , Alma e kishte llogaritur 1 cent klikimin dhe me rreth 5 milionë shikime sa ka kënga deri tani I bije të kërkoj 50.000 euro plus, 100.000 të tjera për ‘vuajtjet e shkaktuara’.

Deputetja partisë së dytë më të madhe në në vend shtoi se kjo ë po bën është betejë për shoqërinë teksa nënvizoi faktin se ka refuzuaqr propozimet për tu marrë vesh me reperin pa pocedura gjyqësore.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here