Reperi nga Presheva, Arian Agushi, i njohur si Gold AG e ka përfunduar albumin e tij më të ri të titulluar “The GoldFather”, i cili do të dalë në shitje më 5 korrik.

Albumi ka gjithsej 12 këngë, ndërsa besohet se ky album është më i veçanti pasi përfshin disa bashkëpunime dhe videoklipe.

Janë edhe tri videoklipe të cilat do të jenë në këtë album, duke përfshirë këtu bashkëpunimin interesant me Malsorin.

Lista e këngëve që do të jenë në album:

1. Gold AG – The GoldFather
2. Gold AG ft. Malsori – Malsi e Madhe
3. Gold AG – Jam Ilir
4. Gold AG ft. 2po2 & Andini – Të falem ty
5. Gold AG – Toka ime
6. Gold AG – Plaku me djal
7. Gold AG ft. Rovena Stefa – Thirrëm
8. Gold AG – Shala e Bajgores
9. Gold AG ft. Hekuran Krasniqi – Sonte
10. Gold AG – Më fal o Zot
11. Gold AG – Burg mërgimi
12. Gold AG – Jo negociata

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here