CTYlli shqiptar, Alban Skenderaj, ka publikuar bashkëpunimin e tij më të ri me reperin nga Prishtina, Capital T, të titulluar “Një Ëndërr”.

Kënga e kthen më ndryshe Albanin në skenën e muzikës shqiptare. Pos dukjes së re dhe ndryshimit të vogël në stil, ai mund të thuhet se ka goditur fuqishëm me projektin e ri.

Capital T ndryshoi pistën e tij nga ajo e dashurisë, në atë sociale – dhe madje tregohet mjaft i suksesshëm.

Kënga flet për aktualitetin dhe nevojën për ndryshime të mëdha në jetërat e njerëzve. Motivimi dhe inspirimi vjen nga vet videoklipi, i cili është jashtëzakonisht i bukur.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here