Can Yaman më i miri në Turqi

Aktori i njohur turk me prejardhje shqiptare, Can Yaman është shpallur mashkulli i vitit 2018 në  Turqi.

Më 14 shkurt të këtij viti në Turqi është mbajtur një gala ndejë e revistës “GQ”, në të cilën Cani u nderua me titullin “Mashkulli i vitit 2018”.

Lajmin e ka bërë të ditur vet aktori përmes disa postimeve në rrjetin social Instagram.

Aktori 29 vjeçar ka prejardhje shqiptare, dhe këtë e ka pranur në një emision në Turqi.

Cani është i njohur për rolet e tij edhe në serialet “Inadina Ask”, “Dolunay” e shumë seriale tjera. Kurse, së fundmi është i angazhuar si protagonistë kryesor në serialin “Erkenci Kus”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here