Ka dy javë që në Kosovë mësimdhënësit janë në grevë, derisa Qeveria po bën thirrje që të nis procesi mësimor.

Madje të gjitha orët që po humbin, sipas Qeverisë së Kosovës duhet të zëvëndësohen, derisa në anën tjetër, SBASHK-u e thotë të kundërtën.

Megjithatë në këtë kohë të rëndë për arsimin në vendin tonë, është aktori kosovar, Fatmir Spahiu ai që ka postuar një status mjaft qesharak.

“Une femijet ne Korrik nuk i qoj ne shkolle me dite qe cdo flete te librit ju behet “Gervish dhe fito””, ka shkruar ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here