Aktorja më e madhe në Bollywood, Aishwarya Rai, lindi një vajzë në moshën 39 vjecare.

Njoftimin e këtij lajmi të lumtur e ka bërë babai i aktores, Bashka Amitabh në rrjetin social “Twitter”.

“Unë jam gjyshi i vajzës më të bukur në botë” shkroi ai.

Një nga gratë më të bukura indian me sy gjelbër-kaltër, lindi në një spital të Mumbait, dhe nuk dihet ende se çfarë emri ka zgjedhur për vajzën e saj.

Aktorja e bukur është e martuar që katër vite me Abshek Bashkan dhe ky është fëmija i tyre i parë.

Përndryshe, Aishwarya Rai në vitin 1994 është shpallur Mis Bota.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here