Adelina Ismajli  kishte vendosur t`i bëjë vetës një dhuratë të pazakontë. E fascinuar nga Muzeu i Louvre, një ndër muzetë më të mëdhenj në botë, Adelina sërish e kishte vizituar gjerë e gjatë mu në ditën e datëlindjes së saj.

“Kjo është dhurata më e mirë që mund t`i bëj vetes në këtë moment. Thjesht Pallati i Louvre ka aq shumë magji në vete saqë e ndjej veten në një botë tjetër ku çdo gjë është e mrekullueshme.

Dua dhe njëherë t’i shoh të gjitha, posaçërisht skulpturat e katër gjysmë-perëndive shqiptare që janë aty.

Ky vend më bën të ndjehem ajo që jam njeri, që jeton për madhështinë e artit dhe konstant harron primitivizmat e të vegjëlve. Kur gjendesh para Mona Lisa-s, bota ndalon. Kjo është gjëja më e mrekullueshme që kam bërë”, citon Adelinën faqja e zëdhënëses së saj në “Facebook”, Rudina Idrizaj, shkruan e përditshmja “Zëri”.

Më tej shkruhet se Adelina e ka vazhduar festën në njërën ndër diskotekat më në zë në Paris, emrin e të cilës po e mban sekret./

10 KOMENTET

  1. Urime ditelindja e 31-te, uroj te besh edhe njeqind vjet…. Te deshiroj gjithe te mirat o DIVA kosovare!

  2. Shume urime per ty Adeline. Ishalla e gjen dhe nje burre shpejt se mbete pa u martu!

  3. URIME URIME URIME EDHE 100 VITE TE TJERA SEPSE JE YLL FARE JE TI AJO QE SKENEN TONE VENDORE I JEP GJALLERI TE DUA SHUM JAM NJE FANSE E JOTJA QE PERVEQ TEJE ASNJE KENGETARE SE PELQEJ ME RESPEKT DONJETA NGA PZ

  4. juu duaa publikk thnxx edhe juve ju urojj kush e ka ditlindjenn me kete datee ::D

  5. valla ju shkruesit e ketyre komenteve kejt budall,si mund te jet e mir kjo lavire kur njerzit kan humb jet per te,lavire sa te dush e njoh personalisht me familje kejt tgjith te afermit ja njoh nuk muni ta merni me men sa degjenerum jan si familje,baba i ka len, per te mir nuk kishte ikur,po un shum kisha pas qa me shkru per to…logjikoni pak me koken e juaj sepse cdo njeri duhet fol drejt se gjith e din perafersisht se kush eshte e kush jan familja e sa.j ju lutem njiheni njeriun pak me mir dhe mos u mashtroni kot.edhe nje sen do ju them.zerin qe ka pas nuk e ka me sepse mekatet qe cdo dit zhytet ne to edhe zerin ja kan degjeneru

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here