Adelina Ismaili: Reagon për atë që më së paku e prisni!Këngëtarja Adelina Ismaili, e njohur si diva e muzikës moderne shqiptare së fundmi ka qenë në fokus të madh të medias rozë.

Shtatzënia, jetesa në Zvicërr e dashuria me Valin kanë qenë disa prej piketave kryesore për të cilat emri i këngëtares ka qenë i lakuar në shtyp por nga Adelina nuk është se kemi marrë ndonjë gjë.Hermetike si gjithmonë, ajo nuk ka reaguar shumë mirëpo një zhvillim i fundit ka bërë që ajo të lë një mesazh të fortë.

7 ditë më parë Kur Adelina tregonte më shumë se që duhej! (VIDEO) Themelimi i ushtrisë së Kosovës ka qenë tema që e ka rikthyer me reagime këngëtaren shkruan Prive.al.Pak minuta pasi gazetari Milaim Zeka përqeshi ushtrinë e Ibrahim Rugovës për të cilën tha se kryekomandante mund të ketë qenë Adelina Ismaili me këngën e saj, këngëtarja ka zgjedhur Facebook-un për t’i thënë disa fjalë.

Më poshtë fotografia dhe foto e ndarë nga Adelina. Meqenëse u kthye në trend të flitet për ushtrinë e Kosovës: Miq, ju përshendes me një foto nga fundi i 1996, atëherë kur edhe unë si vajzë 17 vjeqare e Prishtinës e njihja krijimin e UÇK-së.

Adelina Ismaili: Reagon për atë që më së paku e prisni!

Dhe guxoja ti këndoja, e vetmja… Sa do të kisha dashur që atëhere ti kisha njohur disa “gjeneralë” të facebookut , do ti thërrisja të vinin të më ruanin mua nga policia sërbe.Por, duke i njohur si i njoh sot, rrezik se do të përfundonin nën fustanin tim (në këtë rast nën pantallonat e ushtrisë) Chill, se dada vjen apet A.I.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here