Adelina përkujton të ëmën me fjalë mallëngjyeseSot është bërë një muaj nga vdekja e nënës së Adelina dhe Zanfina Ismailit, Mona Ismaili.Mona shkoi në atë botë duke lënë pas shumë njerëz që e donin dhe e respektonin pafundsisht si një femër, grua dhe një nënë të fortë e tejet të vendosur.

Sot pas një muaji, Adelina ka shkruar disa fjalë tejet mallëngjyese duke e përkujtuar nënën e saj.

“Sot u be 1 Muaj pa ty Nena ime – MONA

U largove nga ne por s’te harruam ! A do te jemi ndonjehere te lumtur pa ty, qe nuk do te jesh me kurre ne mesin tone ? Do te na falesh per keto fjale apo do te na marresh me vete ne parajse ? Shpresoj te mos jesh prekur nga kjo, sepse nuk desha te shkruaj fjale pikelluese, por dua qe ta dish qe na ke lene pergjithmon me lot ne sy. Falenderoj Zotin qe ma dhuroi nje Nene te mrekullueshme, me mungon shume dhe te premtoj qe kurre ne jete nuk do te harroj…

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here