Adele refuzon ftesën e Oscarit!Sipas raportimeve të fundit thuhet këngëtarja e famshme britanike ka refuzuar ofertën për të dhuruar një çmim në ceremoninë e çmimeve “Oscar”.Arsyeja është se turneu i Adele nis një ditë më vonë se ceremonia e cila do të organizohet më 28 shkurt në Los Angeles.

“Organizuesit dëshirojnë shumë që ajo të jetë e pranishme dhe janë duke bërë të pamundurën që ta bindin por duket se Adele është e vendosur t’i kushtojë më shumë rëndësi turneut të saj”, i ka thënë një burim gazetën britanike “The Mirror”.

Kujtojmë se edhe filmi kosovaro-anglez, “Shok” është dominuar për Oscar në kategorinë e Filmave më të mirë të Shkurtër.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here