Adele publikon këngën më të reKëngëtarja britanike Adele ka publikuar këngën e saj më të re “Send My Love (To Your New Lover)”

Kjo është kënga e tretë, që është pjesë e albumit të tretë “25”, i cili ishte publikuar në tetorin e vitit të kaluar, raporton NME.

“Send My Love (To Your New Lover)” vjen pas dy hiteve të saj “Hello” dhe “When We Were Young”. Kënga ishte premier në ndarjen e çmimeve ‘Billboard Music Awards’.

Videoklipi është bërë në Londër me regji të Patrick Daughters.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here