Asgjë e pa zakontë! Adele është duke kryesuar nominimet për Billboard Music Awards dhe atë në hiç më pak se 18 kategori.

Krijuesja e hitit “Someone Like You” kryeson nominimet duke përfshirë top kategoritë për Top Artistin e Vitit, Top Artisten Femër dhe Top Artisten e Billboard 200, përderisa kënga “Rolling in The Deep” është konkurrues në shtatë kategori.

Konkurrencë Adeles i bën grupi karizmatik LMFAO, përderisa Rihanna e cila ishte e nominuar në 18 kategori vitin e kaluar, sivjet është e nominuar vetëm 13 herë.

Pasojnë Lady Gaga dhe Lil Wayne me nga 10 nominime secili, përderisa ata po ashtu do të luftojnë përkrah Adeles, Rihannës dhe Katy Perryt për çmimin kryesor, Top Artistin e Vitit.

Billboard Music Awards do të mbahet në MGM Grand Garden Arena në Las Vegas më 20 maj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here