adeleAjo rrëmbeu një numër të madh çmimesh dhe vlerësimesh gjatë vitit 2016, falë turit të saj live dhe albumit që zuri për një kohë të gjatë kreun e klasifikimeve botërore.

Dhe me vitin që po shkon drejt fundit, Adele duket se ka vënë qershinë mbi tortë pasi është shpallur si ‘Artistja e vitit’ nga Billboard për të tretën herë, përcjell Shqip.

28-vjeçarja u vlerësua me titullin prestigjioz për herë të tretë falë shitjeve të jashtëzakonshme të albumit të saj ‘25’, që dominoi klasifikimet në pjesën më të madhe të vitit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here