A e dini se djali i kujt është Yll Limani? Yll Limani sot është emër i ri dhe shumë i dashur për publikun shqiptarë.

Ai njihet për një zë dhe zhanër të veçantë të muzikës që bënë.Por talenti i Yllit në muzikë nuk është aspak i rastësishëm.

Për ata që se dinë, babai i Yllit është Mufail Limani, i cili tani është drejtor i RTK-së, por dikur ishte pjesë e grupit të njohur muzikor “Minatori”, shkruan “Magazina.al”.

A e dini se djali i kujt është Yll Limani?

Këngëtari i hitit “Pritem se po vi”, është duke u ngjitur ngadal në majat e suksesit muzikor, por mbetët të shihet se sa do të arrijë t’i afrohet suksesit të babait, që dikur përmes grupit “Minatori” nxirrnin hite që edhe sot dëgjohen.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here