A e dini sa vjeç është Merita Spahiu?Është prej 30 vitesh në skenë, nuk ka munguar thuajse asnjëherë me këngë e videoklipe të ndryshme. Mbetet e dashur dhe e pëlqyer, shkruan “Kosovarja”.

Është fjala për Merita Spahiun, që është nga Prizreni, e martuar më Podujevë, me këngëtarin e mirënjohur Nysret Muçiqi.

Dyshja gezojnë jetë të lumtur së bashku prej më shumë se 25 vitesh. Merita që është nënë e tre fëmijëve, e që së shpejti bëhet edhe vjehërr, këtë vit feston 48 vjetorin e lindjes, shkruan “Kosovarja”.

Ajo që ka rëndësi të thuhet është se edhe për këngëtaren në fjalë është se vitet janë veç numra.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here