Ish-Presidenti amerikan, Barack Obama ka treguar edhe këtë herë listën e të preferuarve nga viti 2018.

Former U.S. President Barack Obama speaks at the University of Illinois Urbana-Champaign in Urbana, Illinois, U.S. September 7, 2018. REUTERS/John Gress – RC1B8CB43D70

Si çdo vit, presidenti Obama ka publikuar listat e këngëve që ka dëgjuar më shumë gjatë vitit, filmat që ka parë dhe librat që ka lexuar.

Ai ka pasur një vit të nxënë duke argëtuar veten, pasi shihet se listat janë mjaft të gjata, duke pasur parasysh se ai ka zgjedhur vetëm më të pëlqyerat, përcjell Gazeta Express.

Ndër këngët e preferuara, ai ka zgjedhur edhe hitin e çiftit Carters, ‘Apeshit’ nga Beyonce dhe Jay-Z. 

E në listën e 15 filmave të preferuara, nuk kishte se si të mungonte ‘Black Panther’ nga Marvel.

Por, ajo që bën më së shumti përshtypje është lista e 29 librave. Sigurisht, libri më i mirë që Obama ka lexuar këtë vit është ai i bashkëshortes së tij, Michelle Obama, “Becoming”.

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/roze/kenget-filmat-dhe-librat-e-preferuar-nga-barack-obama-te-vitit-2018-610279/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here