vesa2Me këngën “S’jam perfekt” duket se këngëtarja nga Kosova, Vesa Luma, priste shumë më shumë nga juria, por në fakt ajo nuk u mor fare në konsideratë. Tingëlloi vërtet e pabesueshme për vetë këngëtaren, e cila interpretoi “live” në skenë një këngë të Florent Boshnjakut, kompozitori që vitin e kaluar preku Eurovizionin me këngën “Suus” të Rona Nishliut. Këngëtarja, e cila kohën e fundit ëshët përfolur më së shumti për historinë e dashurisë me Big Bastën, konkurroi në këtë Festival me vargjet e këtij të fundit. Ndërkohë që juria për Vesën nuk  dha asnjë pikë, Vesa është parë të ngrihet e revoltuar duke u rebeluar në prani të kolegëve të saj. Pranë i ka qëndruar Bigu, i cili pas deklaratës së saj në media, se ndihej e zhgënjyer nga ky festival, ka shkruar dhe një status në Facebook, ku shprehet: “Ju falënderoj për suportin miq! Meritonte më shumë Vesa në festival, por me sa duket është vështirë. Epoka e vjetër akoma qenka në qarkullim! Hmmm! Po presim epokën e re dhe pozitiven nëse s’ju vjen keq…”, shprehet Bigu, duke iu referuar jurisë së Festivalit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here