Dhe momenti yne me i preferuar i vitit ka mberritur.Si cdo vit,ja ku po ju sjellim listen e dhjete Kengetareve me Seksi ne Shqipe sipas vezhgimeve te Albaniac.

Pas dhenies se ketij “cmimi” per shtate vjet rradhas (Adelina Ismailit (2 here), Zanfina Ismailit, Bleona Qeretit, Elvana Gjates, Tunes dhe Dafina Zeqirit) kete here kemi shpallur fituese Genta Ismajlin!

Kete vit lista jone e Kengetareve me Seksi ne Shqipe 2012 sipas Albaniac, perbehet nga kengetare te cilat perfasojne me se miri bukurine tipike shqiptare,me tipare te errta,forma te plota trupore,karakter te forte,femra te pavarura dhe te suksesshme ok ok ok dhe shume shume seksi!

Genta Ismajli

Ndoshta pak i vonuar,por mese i merituar ndaj dhe kete vit Genta Ismajli eshte Kengetarja Me Seksi Ne Shqipe 2012 sipas Albaniac! Qe prej debutimit te saj ne skenen muzikore rreth nje dekade me pare,zor se mund te mos i shtosh seksi cdo prezantimi skenik te Gentes e cila kudo qe shkon eshte qendra e vemendjes. Me “Ole Ole” kengetarja na tregoi dhe njehere se perse rame ne dashuri me te qe prej fillimit…ai trup,ajo buzeqeshje,ato forma…hmmm per cfare po flisnim?

Rita Ora

Rita Ora kete vit eshte shnderruar ne endrren e gjithe shqiptareve. E bukur,seksi,cool…e kush nuk do donte te shoqerohej me te?! Vec kujdes…se keta nga Anglia jo vetem te thone R.I.P por dhe ta kendojne.

Sheila Haxhiraj

Ne X Factor te gjithe kishin zera te bukur,por askush nuk i afrohej bukurise se Sheiles e cila beri per vete publikun dhe arriti te kthehej ne shtepi fitimtare.

Vildane Zeneli

Vildane eshte me teper e njohur si modele,por pas nje kontrate te nenshkruar me Interscope e bashkepunimit me disa kompozitoreve te njohur perfshire dhe Will.I.Am …ne jemi te sigurt qe ajo do jete e suksesshme dhe ne muzike.Pavarsisht se ende nuk ka publikuar nje kenge ne nuk na durohej dot dhe e vendosem ne liste (te njejten gje beme vjet dhe me Rita Oren e shiko suksesin qe pati!) Ps. Menduam ti paraprime o vella se neser dalin te gjithe qe kishin shkruar per te e qe e kane mbeshtetur qe prej fillimit kuptoni juve…e kshu.

Nora Istrefi

Nora nuk ka nevoj per fjale,flasin vete fotot e videoklipet e saj. Cfaredo qe te veshi gjithmone duket seksi e ne forme…duam te themi,ajo rruajti koken dhe cmendi gjithe shqiptaret.Kush tjeter mund ta bej ate?

Bebe Rexha

Jo shume e njohur ne vendlindje,Bebe Rexha ka korrur sukses ne Amerike si pjestare e grupit Black Cards e tashme vazhdon karrieren si soliste.Pamja e saj prej rrokisteje na ka vjedhur nje pjese te zemres e nuk kishte si ti mungonte kesaj liste.

Eli Fara

E lexuat tamam! Eli Fara gjendet ne listen tone dhe e meriton. Ne videoklipin “Vetem sonte”, kengetarja duket se jo vetem i ka thene kohes “ik mbushu”, por dhe tregoi me se miri se jo vetem dashuria por dhe te qenit seksi nuk njeh moshe!

Rezarta Shkurta

Kur ne ju themi te huajve mos “u ngacmo” me femrat shqiptare! Nuk di pse na vjen ndermend Rezarta Shkurta. Kengetarja di te luaj mire rolin e te bukures e seksit,por shikoje ne menyre te gabuar dhe e shikon se cfare ndodh. Fotografite seksi qe ajo publikoi pak kohe me pare,i siguruan nje vend ne listen tone,vec te ishim budallenj e te gabonim.

Aferdita Dreshaj

Miss,modele,kercimtare,kengetare…Aferdita jo vetem eshte seksi,Aferdita duket sikur e ka shpikur te qenit seksi dhe e ploteson cdo perqindje te kesaj fjale. E embel si miss,lozonjare si kercimtare,terheqse si modele dhe pak e eger si kengetare, si mund ti thoshim jo?

Samanta Karavella

Samanta i pergjan nje luleje qe fshehet nen hijen e pemes, por qe sapo e prek pak rrezja e diellit shperthen me nje bukuri dhe seksualitet te parezistueshem.Kete e tregoi me se miri ne “All I Need” e shpresojme te vazhdoje keshtu.
/Albaniac/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here