VIP Shqiptar

Edona Llalloshi prezanton bashkëshortin

Edona Llalloshi prezanton bashkëshortin Këngëtarja Edona Llalloshi krahas karrierës artistike, ajo gëzon edhe një jetë familjare.

Edona sot në Instagram ka hedhur një fotogr

afi ku shihet pranë bashkëshortit të saj, duke e riprezantuar para ndjekësve të saj, shkruan lajmi.net (more…)

Sherrit i erdhi fundi/ Ja kush pajtoi Encën dhe Noizyn (Foto)

Ata ishin zhurmuesit e kësaj jave.

Sherri virtual mes  Noizyt dhe Encës nduiket se nuk ka të ndalur. Të gjithë menduan se pas deklaratave të forta që këngëtarët thanë ndaj njëri tjetrit nuk do të kishte kthim pas. Por ngjarjet morrën një kthesë të pa pritur.

Ka qënë reperi Varrosi ai që ka postuar një foto me Encën duke thënë se gjithmonë ai bën rolin e ndërmjetësit, duke lënë të nënkuptohet se pajtimi mes tyre mund të jetë afër.

“Mbin mu krejt Hallet e grupit per siiper jam fut ndermjets…Ata që na urrejnë do të mërziten së  shpejti”-ka shkruar anëtari i OTR, duke lënë të kuptohet se së shpejti vjen pajtimi. Mbase ky sherr mediatik ishte thjesht një lojë për vëmendje. / Gazeta Express/ 

5

E vërteta e sherrit mes Encës dhe Noizyt, u shpallën ‘armiq’ shumë kohë më parë

1The King and the Queen” duket se i kanë dhënë fund.

Arsyeje e gjithë kësaj duket të jetë një deklaratë e Noizyt si i ftuar në “Xing Me Ermalin” e pastaj edhe intervista e Encas në “Privé”, ku dyshja kanë gjetur mangësi. Megjithatë, burime për “Bluetooth” bëjnë me dije se krisja e marrëdhënies mes tyre ka nisur që në fillim të dhjetorit.

Koncerti i fundit ku dyshja ka qenë bashkë daton në 27 nëntor të vitit të shkuar në Gjermani. Nëse kujtojmë gjatë verës Noizy dhe Enca kanë qenë kudo bashkë, duke korrur sukses me këngën e tyre, “BowDown”. Thuhet se dyshja kishte planifikuar që dhe mbrëmjen e ndërrimit të viteve të ishin së bashku në koncert, por problemet mes tyre kanë bërë që ky plan të anulohet. Problemet mes Encës dhe Noizyt janë vënë re edhe nga pjesëtarët e tjerë të labelit, megjithatë nuk kanë ndërhyrë në këtë debat.

Kontratat, koncertet, intervistat e pamiratuara më parë nga OTR janë vetëm disa nga arsyet që kanë çuar në acarimin e dy këngëtareve. Fansat e kanë marrë vesh këtë sherr, pas statuseve në “Facebook” që dy artistët kanë publikuar me akuza për njëri-tjetrin. Reperi tregon se pas arritjeve të Encës fshihet ai dhe grupi OTR. Madje, atij nuk i ka pëlqyer aspak mosmirënjohja e këngëtares. “Hajdutët kanë arsye që vjedhin, ai që vret ka 1 arsye të fortë që vendos të vrasë, gjithashtu edhe ai që gënjen ka arsyet e veta kuptohet, por të jesh mosmirënjohës s’e kuptoj. E kuptoj që ti don t’u tregosh njerëzve me këmbëngulje që je ‘self made’, por të gjithë e dinë se kush të bëri, të gjithë e din kushishe kur ishe vetëm dhe të gjithë e dinë se kush u bëre kur u bashkove me OTR, kështu që atë ‘self made’ shko thuja dikujt tjetër jo neve, nuk është turp të thuash që më ka ndihmuar grupi, sepse don s’don ti, jemi grupi ma i suksesshëm në Shqiptari, ishe a nuk ishe ti asgjë nuk do ndryshojë. Ti dhe ‘stafi’ keni hyrë në ‘Universal’ me forcat tuaja? Cili staf? Shoferi makinës, apo make up artist!? Mos harro se as nuk të njifnin dhe u desh të bisedoja 30 min me to për ty dhe që vendosëm të japim 1 shans dhe gjithë kjo bisedë është inçizuar për prova. Shko thirr gazetarët prapë dhe jep intervistë të saktë, pa rrena, se s’ke arsye. Deri atëherë je jashtë grupit OTR”, – shkruan ai bashkangjitur me një foto me sfond të zi në “Instagram”. Edhe vetë këngëtarja i është përgjigjur me një tjetër status, duke thënë që askush nuk mund ta përjashtojë nga OTR. Megjithatë, fill pas sherrit të dy kanë vijuar me axhendat e tyre. Enca ka qenë e pranishme në një koncert së bashku me Ledrin, ndërsa Noizy ka vijuar me koncertet e shumta që ka. Mes tyre është përfolur gjithmonë edhe për një lidhje dashurie, por asnjëherë e pranuar nga dy protagonistët, që tashmë duket se janë bërë “armiq”./Bluetooth/

Linda Rei nuk dëshiron të flas për Edona James (VIDEO)

Të zgjohesh në mëngjes dhe të mos jesh vetvetja, të jesh i huaj në trupin tënd, këto janë disa nga gjërat që janë përballur shumë transgjinor. Ndryshimi i gjinisë ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes së bisedave të përditshme dhe të  mediave rozë në përgjithësi.

E tillë është edhe historia e transgjinores shqiptare  Linda, me profesion modele dhe grimere, e cila jeton prej vitesh në Itali.

Linda u lind mashkull por nga mospajtimi me trupin e saj dhe me ndihmën e ndërhyrjeve kirurgjike ëndrra iu realizua duke u shndërruar në femër.

Një histori tjetër e ngjashme është edhe ajo e Edona James, por kjo duket se nuk i pëlqen aspak Lindës, e cila nuk do që të bëhet një krahasim i tillë.

Se çfarë thotë më shumë Linda për Edona James, e kuptoni duke klikuar në linkun e mëposhtëm.

Me kë e kaloi Ditën e të Dashuruarve Bebe Rexha [Foto]

Këngëtarja e njohur shqiptare Bebe Rexha vazhdon të mbetet beqare.

Kështu ka njoftuar vetë bukuroshja e famshme në një video-live në Facebook, ku u përgjigj në pyetjet e fansave të saj.

“Më intereson të di me kë keni kaluar ju Ditën e të Dashuruarve. Unë isha në një ndejë mode në New York. Ju jeni ‘Valentini’ im.

Kalova këtë ditë me qenin tim”, ka thënë ajo.

Në këtë video Rexhës i është kërkuar të bëjë me duar simbolin shqiptar shqiponjën dhe ajo menjëherë u përgjigj pozitivisht duke kërkuar që shqiptarët ta ruajnë këtë fotografi.9

Capital T, i gatshëm për kategoritë e rënda – shikojani muskujt (Foto)

Rep artisti Capital T, është njëri ndër reperët më aktiv në karrierën e tij muzikore

Ai nuk i le anash as rrjetet sociale ku pothuajse çdo ditë fansave të tij iu ofron foto dhe video të përditshmërisë së tij.

Së fundmi Trimi ka filluar që ta përdor opsionin “Live” goxha si shpesh në instagram, ku nga aty ai komunikon me ndjekësit e tij, merr pyetje por edhe iu përgjigjet, shkruan Kosovarja.

Njëri nga ndjekësit e tij, ia bëri një pyetje se “sa kilogram peshon”. Dhe këngëtari nuk nguroi e i tregoi se ai peshon 96 kg.

Duke marr parasysh gjatësinë e tij, kjo peshë si duket i përshtatet reperit në fjalë. Vlen të cekim se Trimi është njëri ndër meshkujt e showbizit që e ka trupin shumë të mirë, ku ai shpesh shihet se bën palestër në postimet e tij nëpër rrjetet sociale.6 7 8

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.