VIP Shqiptar

Fjolla Morina shtatzënë

Fjolla Morina shtatzënëU tha se Fjolla Morina është shtatzënë. Më pas u tha që fjalët janë thashetheme. Por, tani është konfirmuar shtatzënia e këngëtares së njohur.

Ndonëse nuk dihet se kush është i ati, gjë për të cilën nuk po flet as këngëtarja, Fjollës tani ka filluar ti vërehet barku, i cili po rritet dita ditës.

Kjo është shtatëzania e dytë e këngëtares. Ajo e ka po ashtu edhe një vajzë rreth 9 vjeçare.

Dafina Zeqiri dhe Meda me një foto të përbashkët…

Dafina Zeqiri dhe Meda me një foto të përbashkët...Dy emrat te estrades Kosovare e shumë të dashur të skenës sonë janë parë bashkë. Janë këta Dafina Zeqiri dhe Meda të cilët kanë publikuar një foto të përbashkët…

Një foto e cila po qarkullon në rrjete sociale po habit publikun. Janë këta Meda e Dafina Zeqiri të cilët kanë publikuar një foto bashkë.

Edhe pse nuk kanë bërë me dije nëse diçka e re nga ta po vjen, fansat janë bërë kurioz dhe kanë shprehur dëshirën që këta dy emra ti shohin bashkë në një këngë.

Se shpejti pritet intervistimi i 50 këngëtarëve kosovarë

 Se shpejti pritet intervistimi i 50 këngëtarëve kosovarëEmra të njohur të estradës sonë do të përballet me ligjin për shkak të shmangies nga tatimi, evazionit fiskal, dhe shpërlarje të parave.

Indeksonline ka arritur që ta sigurojë një listë me emrat e më shumë se 50 këngëtarëve të estradës që janë duke u hetuar nga Policia e Kosovës, gjegjësisht nga Prokuroria dhe njësia për Krime Ekonomike.

Këta 50 këngëtarë asnjëherë nuk i kanë paguar tatim shtetit të Kosovës ose kanë bërë pagesa simbolike, e në këtë mënyrë të gjitha të hyrat që ata kanë marrë nga mbrëmjet muzikore i kanë shkaktuar dëme milionëshe buxhetit të Kosovës.

Mbi 4 milionë euro llogaritet se këta këngëtarë i kanë shkaktuar dëme buxhetit të shtetit duke mos e deklaruar të ardhurat e tyre në Administratën Tatimore të Kosovës (ATK).

Indeksonline posedon listën e plotë me emrat e të gjithë këngëtarëve të cilët sipas Prokurorisë së Shtetit e kanë shkelur ligjin.

“Shteti do t’iu ofrojë marrëveshje këtyre këngëtarëve për ta paguar tatimin duke nënshkruar kontratë, nëse kjo nuk arrihet, do të arrestohen”, ka treguar për Indeksonline një burim i sigurt në kushte anonimiteti, brenda organeve të hetuesisë.

Po ashtu sipas të njëjtit burim, këtyre këngëtarëve do t’iu konfiskohen veturat luksoze që i kanë blerë dhe po ashtu do t’iu kërkohet që ta tregojnë prejardhjen e pasurisë së tyre.

Këta janë 12 këngëtarët të cilët do të ftohen në Prokurorinë e Shtetit që ta japin deklaratën e tyre në polici dhe të njëjtit rrezikojnë të arrestohen.

1. Shkëlzen Jetishi – Xeni
2. Altuna Sejdiu -Tuna
3. Shkurte Fejza
4. Sinan Vllasaliu
5. Getoar Selimi – Geti (Tingulli Trent)
6. Sabri Fejzullahu
7. Ermal Fejzullahu
8. Shyhrete Behluli
9. Mihrije Braha
10. Edon Dedi- Dj Blunt
11. Naim Abazi
12. Remzije Osmani
Indeksonline në ditët në vazhdim do të publikojë edhe emrat tjera nga lista e këngëtarëve që e kanë dëmtuar shtetin duke i ikur tatimit. /Indeksonline/

Aksidentohet Ermal Mamaqi

Aksidentohet Ermal MamaqiPrezantuesi Ermal Mamaqi, duket të ketë pësuar një aksident.“Miq, faleminderit për mbështetjen. Tani jam më mirë.

Këmbët për momentin nuk i ndjej por doktorrët më kanë dhënë shpres se do eci përsëri. Më duhet të rri 1 muaj në regjim dhe besoj se 6Ditë pa Ermalin do të ndërpritet pas këtij aksidenti që me ndodhi.

Unë dhe stafi u Digitalb urojmë mirëkuptimin tuaj. Ju përqafoj nga dhoma 23.”, ka shkruar ai në mbishkrimin e fotove që shihni.

Ku po e kalojnë muajin e mjaltit Nora dhe Roberti?

nora 1Me sa duket dashuria e Norës dhe e Robertit sa vjen e forcohet dita ditës. Çifti i njohur i showbizit shqipëtar ka zgjedhur një vënd shumë të bukur për të pushuar, duke qënë se sapo janë martuar.

Kjo video është e zgjedhur nga Nora, ajo e ka postuar në Instagram duke bërë kuriozë të gjithë fansat e saj se ku ndodhet ky vënd i mrekullueshëm.

 

 

Valbona Selimllari më në formë se kurrë

albona-selimllariËshtë një ndër femrat më të preferuara në Shqipëri. ËShtë njohur gjithmonë për delikatesën e saj të mrekullueshme.

Gjithashtu për fomrat fizike, fytyrën e bukur. Pavarësisht se vitet ecin ish “Miss Shqipëria” poston disa foto në Instagram me bikini.

Valbona Selimllari duket e mrekullueshme. Ajo ka zgjedhur bregdetin e Jonit për të bërë disa ditë pushime.

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.