VIP Shqiptar

“BonBon” e shtata në top listën e MTV-së

“BonBon” e shtata në top listën e MTV-së“MTV” ka radhitur “Bon Bon-in” një nga këngët më të mira të javës.

Këngëtarja shqiptare tani më e njohur edhe ndërkombëtarisht, Era Istrefi, së fundmi ka shënuar edhe një sukses në rrugëtimin e saj. (more…)

Vazhdon të pëlqehet kënga e Xhensila Myrtezajt

Vazhdon të pëlqehet kënga e Xhensila MyrtezajtJavën e kaluar, në klasifikimin e “The Top List” ajo theu rekord, duke u bërë një nga artistet e para që ngjitej me më shumë pozicione. Bëhet fjalë për Xhensila Myrtezaj, e cila vazhdon suksesin e saj, pasi këtë javë ka mundur të renditet në krye të “Top Listës”, me këngën e titulluar “High Love”.

“High Love” është projekti muzikor që e ka sjellë fuqishëm këngëtaren këtë sezon veror, një këngë me tekst të Mozzik dhe muzikë të Zapp & Kriss, që deri tani ka mundur të marrë mbi 3.2 milionë klikime në YouTube, transmeton TCH. (more…)

Alban Skenderaj i “rrëmben” Noizy-t fronin në Top Awards

 Alban Skenderaj i “rrëmben” Noizy-t fronin në Top AwardsSurprizat nuk kanë fund në klasifikimin javor të “The Top List”. Por, ajo që bën më shumë përshtypje nuk janë ndryshimet në klasifikim, por prurjet e pafundme që ka pasur kjo javë në muzikë.

Duffy, Albani, Gjiko, 2Ton, Gold AG, etj, vijnë të gjithë me projekte të reja dhe lufta për të zënë një vend në klasifikimet javore është më e fortë se kurrë. (more…)

Dua Lipa edhe në tregun Gjerman

Dua Lipa edhe në tregun GjermanDua Lipa ka bërë të ditur lajmin se kënga e saj e fundit “Be The One” ka depërtuar mirë edhe në tregun gjerman.Ajo ka treguar se kënga është në pozitën e nëntë aktualisht në Gjermani, duke qenë kështu në mesin e 10 këngëve më të dëgjuara.

Afër saj gjendet edhe një krijim i Justin Bieber, ndërsa këngët tjera vijnë nga këngëtarë më pak të njohur. (more…)

“The Weeknd” kryeson top listën e 200 albumeve më të mira!

“The Weeknd” kryeson top listën e 200 albumeve më të mira!Këngëtari kanadez i muzikës R&B, The Weeknd, po qëndron në pozitën e parë të top listës së 200 albumeve më të mira në Amerikë, për të dytën javë me radhë.

“Beauty Behind the Madness,”që është albumi i dytë i artistit, u shit në 144.000 kopje gjatë fundjavës dhe këngët e tij janë shkarkuar online më shumë se 52 milionë herë. Ky është një sukses i madh për një artist relativisht të ri në skenën muzikore, por i cili dita-ditës po i fiton zemrat e shumë adhuruesve në mbarë botën. (more…)

‘Pisat’ thyejnë rekorde në YouTube

‘Pisat’ thyejnë rekorde në YouTubeProjektet që ka sjellë këtë verë këngëtarja Era Istrefi, ka bërë që dy këngët e saj “Njo si ti” dhe “Shumë pis”, kjo e fundit në bashkëpunim me Ledri Vulën, të marrin miliona klikime në kanalin YouTube.

Këngët e Erës janë duke vazhduar të mbesin më të kilikuarat për këtë sezon. (more…)

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.