VIP Shqiptar

Artikujt e etiketuar më: ‘Madonna’

Madonna, s’do të veshë fustanin islamik

Madonna, s’do të veshë fustanin islamik

Madonna, ka hequr dorë nga një veprim i planifikuar, që pritej të shkaktonte shumë polemika, veçanërisht në botën islamike. Këngëtarja e famshme britanike, kishte parashikuar që për videoklipin e ri muzikor “Superstar”, të vishej si një nuse myslimane, në shenjë proteste ndaj shtypjes së grave dhe luftës.

Gafa e Madonës për Obamën: “Është një mysliman i zi”

Gafa e Madonës për Obamën: “Është një mysliman i zi”

Mbretëresha e muzikës pop, Madona nuk e ka fshehur në asnjë moment simpatinë dhe mbështetjen për presidentin aktual të SHBA-ve, Barak Obama, madje ajo ka bërë edhe një tatuazh të madh në kurriz me emrin e tij. Por këtë radhë, zelli i këngëtares për ta mbështetur kandidatin për zgjedhjet e reja në Shtëpinë e Bardhë […]

Këshilla nga Madonna, për të humbur peshë

Këshilla nga Madonna, për të humbur peshë

Madonna ka ndihmuar këngëtaren Kelly Osbourne për të rënë nga pesha me disa këshilla dietale që ia ka dhënë ajo. Dyshja kanë punuar më parë së bashku në linjën e robave “Material Girl” të krijuesës së hitit “Girl Gone Wild”.

Arsyeton përdorimin e armëve

Arsyeton përdorimin e armëve

Madonna ka qenë në qendër të vëmendjes për përdorimin e armëve gjatë koncerteve të saj përreth botës. Sërish është rikthyer në qendër të vëmendjes për këtë shkak. Në koncertin e saj në Filadelfi, ajo kësaj herë nuk përdori armë, por kishte veshur diçka që mezi i rrinte në trup.

Madonna inaguron palestrën e saj në Moskë

Madonna inaguron palestrën e saj në Moskë

Ndonëse kohët e fundit po kritikohet për karrierën e dobët artistike të saj, Madonna ka lë pas këto kritika dhe ecën përpara. Një tjetër risi që ka sjellë këtë herë është pikërisht inagurimi i “Hard Candy Fitness Club”, që është në pronësi të vet këngëtares dhe ndodhet në Moskë. E gjendur në këtë qytet prej […]

Madonna fansave në Londër: Ju dua, Poloni

Madonna fansave në Londër: Ju dua, Poloni

Fansat e zhgënjyer të mbretëreshës së popit kanë ikur nga koncerti para se të mbaronte. Kanë qenë të shokuar me zërimin e keq dhe mosinterpretimin e hiteve të saj më të njohura. Qindra fansa të Madonnëss (53) kanë ikur nga koncerti i saj në Hyde Parkun londinez para fundit, duke komentuar që ishte koncerti i […]

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.