VIP Shqiptar

Artikujt e etiketuar më: ‘Kënga Magjike’

“Kënga Magjike 2012″, surprizat që solli nata e parë

“Kënga Magjike 2012″, surprizat që solli nata e parë

 “Kënga Magjike 2012″ ka marrë jetë në skenën madhështore të Pallatit të Koncerteve, me lojën e dy prezantuesve Olta Gixhari dhe Armina Mevlani, të cilat me hijeshi dhe sharm i dhuruan ngrohtësi skenës, përkrah prezantuesit Ardit Gjebrea. Në natën e pare, 22 konkurrentet u ngjiten në skenën e jashtëzakonshme të skenografit Gaetano Castelli, së bashku […]

“Kënga Magjike”, Alban Skënderaj favorit për kupën, Adrian Gaxha triumfon në internet

“Kënga Magjike”, Alban Skënderaj favorit për kupën, Adrian Gaxha triumfon në internet

Kjo e diel do të jetë e fundit për prezantimin e krijimeve të këtij edicioni të “Kënga Magjike 2012”, që do të ketë natën finale të ndarjes së çmimeve të shtunën (10 nëntor) në një natë show në Pallatit e Koncerteve në Tiranë. Tashmë showman-i i njohur, Ardit Gjebrea së bashku me dy partneret e […]

“Kënga Magjike 2012″, emrat e gjysëmfinalistëve

“Kënga Magjike 2012″, emrat e gjysëmfinalistëve

Këtë të dielë që shkoi, ka përfunduar maratona e prezantimit të këngëve pjesëmarrëse të edicionit të 14-të të festivalit “Kënga Magjike”. Këtë vit, si dhe vitëve tjera, spektakli sjell emra të njohur të estradës si Alban Skenderaj, Adrian Gaxha, Juliana Pasha, Rezarta Shkurta, Rozana Radi, Vedat Ademi, Eliza Hoxha, Aleksander Gjokaj etj. të cilët, natyrisht […]

Java e katërt sjell emra dhe hite

Java e katërt sjell emra dhe hite

Java e katërt e prezantimin të këngëve në festivalin Kënga Magjike ka sjellur këngë shumë të bukura dhe emra që në qdo pjesëmarrje të tyre në këtë festival kanë marrë qmime. Eliza Hoxha rikthehet këtë vit me një këngë të shkruar nga vet ajo dhe me muzikë të Adrian Hilës,kënga mban titullin ‘’Mbetem’’.

Eli Fara për herë të parë në “Kënga Magjike”

Eli Fara për herë të parë në “Kënga Magjike”

Këngëtarja e dashur e serenatave, Eli Fara, pritet të prezantojë këtë të diel në spektaklin “E Diela Shqiptare”, këngën konkurruese në “Kënga Magjike”, duke shënuar kështu të parën pjesëmarrje në këtë festival. Kënga do të jetë një baladë shumë e ndjerë dhe interpretimi i Elit pritet që të jetë si çdo herë tjetër mbresëlënës. Sakaq, […]

Redon Makashi: Komercializmi muzikor na ka mbytur, publiku ka nisur të zgjedhë

Redon Makashi: Komercializmi muzikor na ka mbytur, publiku ka nisur të zgjedhë

“Shoh se tashmë publiku është ndërgjegjësuar dhe pas një periudhe të gjatë ku na mbyti komercializmi, tashmë shijet kanë filluar të rafinohen dhe publiku ka filluar të zgjedhë muzikën e vërtetë. Është bërë gati traditë tashmë që së bashku me sezonin e ri të “E Diela Shqiptare” të startojë edhe paraqitja e këngëve konkurrente e […]

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.