VIP Shqiptar

Artikujt e etiketuar më: ‘Flori Mumajesi’

Flori: Kengetaret u kerkojne kompozitoreve kenge si te miat

Flori: Kengetaret u kerkojne kompozitoreve kenge si te miat

Flori Mumajesi rrefehet ne “Bluetooth”. Femrat ne jeten e tij dhe Elvana, muzika dhe albumi, suksesi dhe…çfare tjeter?! Zbulojeni per me shume ne vijim te kesaj interviste… Flori pershendetje! E fillojme biseden me albumin qe vetem pak kohe me pare e keni nxjerre ne treg. Cilat jane pritshmerite tuaja dhe ç’impakt keni marre nga fansat?

Flori Mumajes punon me serbët, tradhton shqiptarët?

Flori Mumajes punon me serbët, tradhton shqiptarët?

Në kohën kur në Kosovë ende po luftohet për territore dhe caktim kufinjsh, është kompozitori nga Shqipëria, Flori Mumajesi ai i cili dëshiron që me anë të muzikës t’i thyejë këto barriera duke punuar me këngëtare serbe. Është këngëtarja Dunja Ilic ajo që në albumin e saj të gjashtë e ka kompozitorin shqiptar, ndërsa pop […]

Flori Mumajesi rrezikon pjesëmarrjen ne Top Fest

Flori Mumajesi rrezikon pjesëmarrjen ne Top Fest

Flori Mumajesi dhe kënga e tij “Tallava” ka qenë një nga risitë e edicionit të tetë të Festivalit “Top Fest”. Kënga që ka sjellë një tjetër frymë mes konkurrenteve dhe parodia që ai u bën gjithë njerëzve që pëlqejnë këtë rrymë muzikore, por që nuk preferojnë ta pohojnë këtë publikisht, është shoqëruar me komente nga […]

Flori mbledh këngëtarët në një krijim dedikuar Emmy-t

Flori mbledh këngëtarët në një krijim dedikuar Emmy-t

Do të jetë një dedikim nostalgjie dhe kujtimi të mirë për këngëtaren Elsina Idershai (Emmy), e cila u nda nga jeta në moshën 21-vjeçare pak muaj më parë. Kantautori Flori Mumajesi, i cili kishte realizuar dhe këngën e saj të fundit “A ma jep”, ka menduar të realizojë një krijim, që i kushtohet vetëm asaj. […]

Flori Mumajesi, i indinjuar me jurinë e “Top Fest 8”

Flori Mumajesi, i indinjuar me jurinë e “Top Fest 8”

Kënga e tij “Tallava” ka rezultuar një nga më të pëlqyerat dhe rrjedhimisht më të klikuarat, edhe pse nuk ka marrë vlerësimet e pritura nga anëtarët e jurisë profesioniste të “Top Fest 8”, Juliana Pasha, Florent Boshnjaku dhe Genti Rushi, gjatë gjysmëfinales së dytë, mbajtur të shtunën mbrëma. Unë nuk e pashë, por më thanë […]

Flori Mumajesi: Këngëtarët fitojnë më shumë para se unë

Flori Mumajesi: Këngëtarët fitojnë më shumë para se unë

Prezantimi i tij i fundit në skenën e “Top Fest 8”, “Tallava” ka rezultuar mjaft i pëlqyer nga fansat, gjë që ka nxitur edhe spekulimet, se Flori Mumajesi mund të jetë fituesi i këtij festivali. Po të gjykojmë nga të gjitha sukseset e tij personale, fakti që do marrë pjesë për herë të dytë në […]

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.