VIP Shqiptar

Artikujt e etiketuar më: ‘Bleona Qereti’

Bleona Qereti: Karakteri im nuk përcaktohet nga fama

Bleona Qereti: Karakteri im nuk përcaktohet nga fama

Avioni mbetet shtëpia e saj e dytë, pasi që atëherë kur nuk ndodhet në ‘rutinën’ e përditshme fitnes, joga, ushtrime për kanto, takime të pasdites e ushtrime në studio, patjetër se aventura e saj e radhës e gjen në një fluturim pune për diku. Kështu në njëfarë mënyrë e përshkruan jetën e saj profesionale, këngëtarja […]

Bleona Qereti për revisten ruse “Boutique”

Bleona Qereti për revisten ruse “Boutique”

Nën titullin “Çelësi i suksesit është puna e madhe”, – Bleona tregon për gjithë rrugëtimin e saj për në Amerike dhe planet që ka për të ardhmen. Duke treguar në interviste se e pati të nevojshme të largohet nga Shqiperia pasi synonte tregun botëror muzikor. Bleona ka folur në intervistë edhe për miqësitë e saj […]

Riciklohen gënjeshtrat e Bleonës edhe në një database të rëndësishëm amerikan

Riciklohen gënjeshtrat e Bleonës edhe në një database të rëndësishëm amerikan

Rrjeti social IMDb, një database shumë i njohur për personazhe të kinemasë dhe muzikës, këto ditë është vizituar nga shumë gazetarë, pas hapjes së një profili në emër të këngëtares Bleona Qereti, pasuruar me shumë fotografi personale të këngëtares të realizuara së fundmi. Bleona Qereti, për prezantimin e saj në këtë profil ka përdorur të […]

Bleona Qereti refuzon drekën me Rita Orën

Bleona Qereti refuzon drekën me Rita Orën

Në koncertin e zhvilluar me rastin e 100-vjetorit ka qenë e pranishme edhe këngëtarja shqiptare, e cila prej vitesh jeton në Amerikë,Bleona Qereti. Mësohet se pas mbërritjes së Orës dhe Bleonës në Tiranë, dy këngëtaret do të drekonin së bashku, por kjo drekë nuk është realizuar. Arsyeja se pse dy artistet nuk janë takuar ka […]

Bleona Qereti, tani zyrtarisht aktore?

Bleona Qereti, tani zyrtarisht aktore?

Këngëtarja Bleona Qereti e cila synon karrierë edhe në kinematografi, tani dhe zyrtarisht është paraqitur si aktore në faqen IMDb.com që njihet si burimi më i njohur dhe me autoritativ në botë për film, televizion dhe celebritete. Bleona është prezantuar në këtë faqe me një biografi të shkurter dhe me një set fotografik të përbërë nga […]

Bleona vazhdon turneun me “Gipsy King” në Paris

Bleona vazhdon turneun me “Gipsy King” në Paris

Rikthimi i këngëtares Bleona Qerreti në skenën shqiptare bëri mjaft bujë në arenën e show biz- it dhe emri i saj u shndërrua në kryefjalën e mediave rozë. Këngëtarja e admiruar, u përfol më së shumti për lidhjen profesionale me Timbaland dhe për raportin me bashkëshortin, Ganiun. Por gjatë turit të koncerteve në Shqipëri, këto […]

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.