VIP Shqiptar

Lojtarët më të pashëm shqiptar

Pas afro dy dekadash pa vëmendje, janë vitet fundit ato që kanë kthyer futbollin shqiptar në lajm të rëndësishëm.

Është kthyer lavdia tek futbollistët shqiptar të cilët e humbën atë për një kohe falë kampionateve rrëmujë që zhvillohen, e krahas kësaj humbën edhe vëmendjen e femrave të cilat tashmë filluan të preferonin yjet e njohur botërorë të kësaj loje.

Por asaj kohe të trishtueshme duket se i ka ardhur fundi, pasi brezi i ri i lojtarëve e ka zgjatur lojën e bukur përtej stadiumit dhe drejt e në zemrat e qindra, mijëra femrave shqiptare (e të huaja) në mbarë botën.
Janë disa prej tyre, të cilëve kohët e fundit talenti sportiv ju është vënë re jo vetëm në fushë, por dhe faqet e shtypit për lojëra dashurie.
Sipas “Albaniac”, këta janë futbollistët më të pashëm shqiptar:

Lorik Cana
Që prej suksesit të tij në Francë, vizitat e vazhdueshme të futbollistit në vendlindje shoqëroheshin me lajme për lidhje me emra të ndryshëm të estradës si Adelina Tahiri, Zana Krasniqi etj., të cilat Loriku dhe vetë vajzat i kanë mohuar. Megjithatë,në sondazhet e bëra në Shqipëri dhe Kosovë ai rezulton jo vetëm si sportisti,por dhe si mashkulli më ideal për femrat shqiptare.

Granit Xhaka
Me vetullat dhe flokët e përkryer, Granitin kanë filluar ta quajnë si Christiano Ronaldon shqiptar e zvicerian.Nëse në fushë Shaqiri është më i miri, me femrat më i suksesshmi po bëhet Xhaka, të cilit po ia mbushin forumet me zemra e me komplimente.

Blerim Xhemaili
Në Shqipëri sapo kanë filluar ta njohin, jo vetëm sepse luan mirë, por sepse i ka fituar dhe zemrën Miss Italisë, me të cilën është fotografuar gjatë pushimeve verore këtë vit.

Armend Trnava
Pasi theu zemrat në Shqipëri e Evropë, tashmë në Amerikë, jo vetëm si futbollist, Armendi po tenton të ketë sukses edhe në botën e modës e kinematografisë.

Jurgen Gjasula
Jurgeni kohët e fundit duket sikur ka rënë në heshtje, por një apo dy vite më parë, fotografitë e tij nëpër Facebook e gazeta tërhoqen vëmendjen e femrave, falë faktit që futbollisti i njohur duket se ka alergji nga rrobat. I përfolur për lidhje me një apo dy fytyra të televizionit, ai u largua për në Evropë, ku vazhdon të luaj.

Xherdan Shaqiri
Në Zvicër ku Xherdani luan, ai mbahet jo vetëm si lojtari më i mirë i futbollit zvicerian, por dhe si mashkulli më tërheqës në vend, sipas një sondazhi femëror të zhvilluar nga “20 Minuten”. 17% e femrave në anketë pohuan se donin të shkonin në shtrat me Xherdanin.

Hamdi Salihi
Hamdiu, duke u shoqëruar me Lorik Canën, duket se ra në sy të gocave.Tani ai luan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Komentoni këtë artikull

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.