VIP Shqiptar

Sex-shop, ja lodrat erotike që marrin më shumë shqiptarët dhe pse

3Armida dhe Chaiza janë prezantuar për publikun shqiptar me një sex-shop.

Të ftuara në një studio televizive, dy vajzat prezantuan produktet që do të shisnin, por nga ana tjetër rrëfyen edhe për jetën e tyre seksuale. Natyrisht që, për tema të tilla, reagimet do të priteshin. Në intervistën dhënë për “Vip Pages” të “Gazeta Shqiptare”, vajzat rrëfejnë se familja i ka kuptuar dhe mbështetur në këtë nismë të tyre. Nga ana tjetër, të dyja risjellin edhe njëherë konceptin që shqiptarët kanë për lodrat e seksit, duke u shprehur tashmë se ata janë gati të njohin kënaqësinë maksimale në seks. Risjellin edhe njëherë historinë aq shumë të përfolur për një marrëdhënie treshe, por duke theksuar se nuk janë lesbike.

Armida dhe Chaiza prezantohen për publikun shqiptar me një sex-shop online; si ju erdhi kjo ide?Ne kemi organizuar mbledhje dhe festa të tilla me vajza dhe gra për raste të ndryshme, si festa beqarie, ditëlindje, madje edhe pas divorcit një natë mes shoqesh etj. Vumë re që kishim prekur një gjë interesante. Nëpërmjet një website, ne mund të krijonim një mjedis të sigurt, të besueshëm, me informacion të saktë. Ne menduam se ishte një rast i mirë për të zvogëluar atë hendek të mungesës së informacionit që ekziston midis produkteve të kësaj natyre dhe mënyrës së përdorimit. Nuk është vetëm te blerja e produkteve për të ndezur jetën intime, por si t’i përdorësh këto produkte, si t’i prezantosh në jetën tënde pa u ndier keq, i/e ndrojtur. Më e rëndësishmja, të ndihesh rehat në lëkurën tënde kur vjen fjala për seksualitetin tënd. Jemi këtu duke u munduar ta mbushim këtë hendek. Duam të vazhdojmë të sjellim informacion të saktë, që bën sens dhe qëndron edhe në jetën e përditshme.

Përse nuk menduat një biznes tjetër po sex-shop?E kemi konsideruar këtë nismë si një hartë rrugore për udhëtimin tuaj të brendshëm drejt zhvillimit të konfidencës, diturisë dhe urtësisë në përmbushjen e jetës seksuale tani e në vazhdim.

Në media keni deklaruar se i keni provuar vetë këto lodra seksi pas një eksperience tresheje në shtrat; mendoni se është një deklaratë e “fortë” për një vend si Shqipëria?Duam të dimë sa më shumë, të mësojmë për trupin dhe si t’u përgjigjeni stimulimeve, aq më shumë duam që të kuptoni se lubrifikantët mund të ndihmojnë në mungesën e lagështisë natyrale të trupit për të rritur kënaqësinë, si dhe të dish të prezantosh aksesorë në dhomën e gjumit që ju shpien drejt përjetimit të ndjesive të reja. Kështu që, është e vërtetë që i përdorim produktet tona. Për sa i përket eksperiencës sonë, ne gjetëm një zonë komforti duke ditur kufijtë dhe limitet e secilit. Nuk patëm asnjë presion për të bërë diçka që të bën të ndihesh keq, fajtor ose i turpëruar. Seksi është një marrëdhënie ku hyhet me respekt. Dhe, e shikoj që mund të shihet si deklaratë e fortë, por të qenët seksualisht aktive dhe pak kurioze nuk do të thotë të jesh “e/i keqe/keq”, do të thotë thjesht të jesh e/i gjallë. Të kujdesesh për përmbushjen e nevojave dhe fantazive të vetvetes dhe të partnerit, është thellësisht mënyrë personale e kujdesit për veten dhe vjen me një bonus të madh, është një ton më qejf.

Si kanë qenë reagimet deri më tani, keni hasur kritika?Reagimet kanë qenë të shumta dhe të larmishme, por kjo ka sjellë një vrull të jashtëzakonshëm interesi, sepse është e shkruar në ADN dhe të gjithë duan të jetojnë një jetë seksuale më të shëndetshme dhe më sadisfaksionuese dhe duan të dinë ku është çelësi për të shkyçur sekretet e të qenit vetvetja edhe në krevat. Ne jeni përgatitur edhe për të rënë dakord me ata që nuk janë dakord me ne si edhe me kritikat. Qëllimi është të zbulojmë dhe mbajmë interesin dhe dëshirën. Për raportin tonë personal, ne e ndërtojmë marrëdhënien në bazë të komunikimit. Besoj se i njohin, por kanë një raport të ngurtë dhe të vështirë, sepse i analizojnë parimisht dhe degradojnë në bisedë si dhe në nxjerrjen e konkluzioneve, harrojnë që është më tepër se kaq. Ka të bëjë me dëshirën seksuale, sjelljen seksuale, si atë emocionale, edhe atë biologjike. Për sa i përket përdorimit, kjo është arsyeja e “Zakonit të epshit”.

A kanë “frikë” nga fjala “vibrator”?Nuk është e thënë të provohen vibratorët menjëherë. Duhet mbajtur në mendje që çdo gjë duhet filluar avash-avash. Ne ju rekomandojmë të merrni kohë që të siguroheni që nuk është shumë e nxituar dhe shumë shpejt, jepini një shans vetes ta eksploroni dhe të mësoni se çfarë lodre është për ty. Ju kujtohet besoj truku i dorashkave të silikonit me një vibrator… Ky është një hap i parë të sjellurit të një vibratori në dhomën e gjumit; duke u ndier rehat dhe mirë me masazhin, ju me delikatesë mund ta përdorni në pjesë të tjera më sensitive. Që aty e tutje jeni vetëm…

Mendoni se është ende tabu seksi në Shqipëri?Seksi, tabu është në gjithë botën, jo vetëm në Shqipëri, por ai është gjithashtu pasion, epsh, dhe duhet parë në një kornizë më të gjerë, duhet parë si një forcë shtyse me fuqi të jashtëzakonshme dhe jo si një turp, sepse kjo sjell frikë, shmangie, probleme të paadresuara dhe varrosje dëshirash.

Si bëjnë seks shqiptarët?Besoj se janë pasionantë dhe shumë aktivë. Mendoj që, më tepër hiqen sesa janë në të vërtetë konservatorë, mendoj se janë gati që mundësitë e arta dhe pasionet e zjarrta të mos u ikin nga duart, por për momentin janë të çliruar vetëm kur nuk i sheh dhe nuk i dëgjon njeri. Shumë shprehen me këngë. I dëgjoj gjithmonë me kujdes këngët shqiptare; aty ka plot epshe dhe fantazi si dhe shumë pasion, ‘si dikur… kam një det dëshirash’… ose ‘ty të kam pritur, të më vije pa trokitur’… e deri te ‘dashnia për ty, fantazi e shfrenume…. Hajde të lagi me shampanjë…’

Si e ka parë Chaiza mentalitetin shqiptar, çfarë ju ka habitur më shumë?Chaiza mendon se shqiptarët janë të gati për “Lets talk about sex, baby”, gjetjen e zonës së rehatisë, krijimin e zonës jogjykuese pozitive dhe mendjes së hapur. Ata kanë arritur në përfundim se është në rregull të jesh kurioz për sa i përket seksualitetit, të dish se çfarë të ndez dhe të stimulon, si mendjen, ashtu edhe trupin. Habia është në fillim, pastaj vjen kërkesa dhe dëshira për të pasur informacion të mirëqenë.

Si janë kërkesat deri më tani për lodrat e seksit?Të shumta, sepse tani janë në fazën kur po pyetet partneri se çfarë i pëlqen dhe nëse do apo jo të provojë diçka të re, po fillon të lëvizë ingranazhi i të sugjeruarit, i dhënies së vëmendjes. Mbase ngadalë po vjen koha e kapërcimit të reaksionit të fillimit negativ dhe dëshira për të qenë i hapur dhe jo gjykues, mbi të gjitha. Të dyja palët kanë dëshirë të mësojnë së bashku dhe të komunikojnë brenda dhe jashtë shtratit.

Cili mendoni se do të jetë produkti më i shitur dhe pse?Kremrat përmirësues, nxitës dhe lubrifikantët, çlirimi dhe çlodhja nga e përditshmja. Hapi i parë në një nismë është dëshira për të mësuar, hapi i dytë nga i butë në të egër është një proces, po që nuk merr shumë kohë.

Si ishte jeta e Armidës para se të vinte me një sex-shop?Jeta ime fillon me ekspres të bërë nga Blendi shumicën e rasteve, me dashuri. Ka edhe mëngjese me turinj të varur (qesh) dhe përfundon me një gotë verë, po të dhënë nga Blendi, pas një dite të gjatë dhe të lodhshme. Ai e përdor këtë “armë” për të çuar kilometrazhin nga zero në 100, unë e përdor si vënien e zeros në romancë. Jetët tona kanë ritme të shpejta. Ne të dy punojnë shumë dhe merremi me fëmijët. Unë nuk kam ndryshim nga një grua shqiptare e vërtetë. Ah, po, nuk di të bëj byrek (qesh). Atë e bën Blendi, fëmijët e pëlqejnë shumë.

A ju ka paragjykuar bashkëshorti në këtë nismë, sidomos pas daljeve publike; po prindërit? “Po bota, ç’do thotë bota? Ç’faj ka bota?Fajin e ka Marigo mëkatarja…” (qesh) Nuk mund të pretendosh që hap rubinetin e çdo gjë rrjedh si ujë. Ky është një proces që merr kohë. Blendi më mbështet dhe nuk më paragjykon. Ne kemi mësuar rrugë të reja, të shijojmë dhe vlerësojmë njëri-tjetrin, reagojmë pozitivisht, jemi të qartë dhe të drejtpërdrejtë me njëritjetrin. Ç’të bën fëmija, s’ta bën as perëndia! Prindërit tanë na kanë mësuar rëndësinë e traditës, etikës së punës, të qenët të fokusuar dhe që pasioni të bën të kapërcesh pengesat që dalin përpara.

Kush është Chaiza në të përditshmen e saj?Chaiza në jetën e përditshme është një mama që vrapon për të përmbushur kërkesat dhe detyrimet që sjell të qenët prind; këtu përfshihen edhe telashet e tekat dhe dhimbjet e kokës dhe që kurrë nuk bën dot një ditë pushim. Jetoj me pasion dhe shikoj gjithmonë jashtë kornizës. Jam e fokusuar për të ndërmarrë këtë nismë, që është shumë ndjellëse, por edhe e vështirë. Natyra ime e butë dhe qetësia më ndihmojnë në një balancim të jetës, me gjithë surprizat që dalin. Djemtë dhe vajza janë pasuria dhe motivi i jetës sime.(Vippages/Gazeta Shqiptare)

Pornostarja nga Tirana del 100% nudo: Ja si janë meshkujt shqiptarë në shtrat (FOTO)

4Breanne Benson është një pornostare e njohur, me origjinë shqiptare. Amerikania me origjinë nga Tirana teksa ka folur për veten, thotë se e ka pasur ëndërr që të bëhej pornostare dhe kërkon të bëjë një karrierë të gjatë.

Përveç aktrimit, ajo thotë se preferon të shohë të tjerët duke bërë seks dhe t’i mësojë ata si të bëjnë seks.

Breanne Benson është një miks i pamjes ekzotike me disa forma që rrallë shihen në industrinë e pornografisë. Duket se i ka ecur kaq mirë sa revista e Penthouse e ka shpallur

“E veçanta e muajit”. Benson gjeti pak minuta për të dhënë këtë intervistë e dhënë para pak kohësh.

Na tregoni pak për veten. Ku jeni rritur?

Kam lindur në Shqipëri dhe kam ardhur në SHBA kur isha vetëm 7 vjeç. Jam rritur në Kaliforninë Jugore.

Si u fute në këtë rrugë?

Përmes një shoku.

Për ju, kjo është më shumë modelim, apo ekzibicionizëm?

Në të vërtetë është pak nga të dyja. Jam një vajzë e re me një shpirt të lirë, që dashuron seksin.

Çfarë ndjesie ju jep ju kur e dini që mijëra apo miliona njerëz ju kanë parë të zhveshur ose dhe më shumë se kaq?

Është shumë emocionuese. Kam fansa në të gjithë botën dhe mendoj se është e mrekullueshme që ka njerëz që më shohin duke bërë seks në kamera. Është padyshim një kthesë.

Si e nisët punën tuaj në hardcore? A preferoni të pozoni për kamerat, apo të veproni përpara kameras për një video?

Ishte shumë e thjeshtë, sinqerisht. Ishte si një hap tjetër në karrierën time dhe jam shumë e lumtur me vendimin për të kaluar në hardcore. Më pëlqen modelimi, seksi, gjithçka. Dua të eksploroj të gjithë fantazitë e mia seksuale me botën.

 Çfarë dëshironi të bëni vitin që vjen?

Shpresoj të vazhdoj me progresin tim si performuese. Kjo nuk është thjesht një punë për mua, është karriera ime dhe e marrë atë shumë seriozisht.
2 3 4 5

Ingrit Gjoni flet për dashurinë…është lutur për të apo i janë lutur?

22“Sa më larg” është titulli i projektit të saj më të fundit në muzikë…

Një klip që na kthen pas në kohë, në prezantimin e parë të Ingrit Gjonit me një videoklip. Sërish flokë të lagur, një look i thjeshtë dhe interpretim shumë i mirë; këngë me ritme të dëgjueshme, tekst që mësohet lehtë dhe voila, kaq mjafton për të sjellë si barazim suksesin. Në këtë intervistë Gjoni tregon se si lindi ky projekt, çfarë do të ketë pas tij, si do të jetë për të vjeshta dhe si reagon i biri kur dëgjon këngët e saj…

Ingrit ke ardhur në versionin bardhë e zi, me flokët e lagur, shumë seksi… Idetë për videoklipe vazhdojnë të jenë të tuat apo jo?

Idetë fillestare janë të miat, rrugës përpunohen nga bashkëpunëtorët që janë profesionistë të fushës për të arritur tek rezultati final që ju e shihni.

Po djali që i lutesh në gjunjë kush është?

Është një model, i zgjedhur nga produksioni për të realizuar rolin.

Sa herë keni qeshur teksa xhironit skenat?

(Qesh) Shumë herë… Edhe tani kur kujtoj episode më vjen për të qeshur.

Ti je shumë detajiste, a je e kënaqur me punën tënde të fundit?

Mendoj që është realizuar një videoklip shumë i mirë nga “Max Production” dhe një këngë fantastike nga Elgit Doda që ka bërë muzikën dhe Alban Ramosaj që ka shkruar tekstin, ndaj nuk kam pse të mos jem e kënaqur.

Kënga “Sa më larg” flet për një dashuri që ka mbaruar? Ti beson se dashuritë mbarojnë përfundimisht?

Mendoj që po. Por kjo nuk ndodh me dashuritë e mëdha, ato janë të destinuara të jetojnë përgjithmonë.

Ingriti është nga ato që lutet për dashuri, apo është mësuar që ta lusin?

Në një marrëdhënie që të funksionojë siç duhet, duhet që edhe të lusësh ndonjëherë. Por sigurisht, më së shumti më kanë lutur.

Po Paridi e pa videoklipin? I pëlqeu? I këndon ai nëpër shtëpi këngët e mamit?

Po, Paridi është testi i parë për të mësuar nëse kënga do të ketë apo jo sukses. Nëse i fiksohet atij ritmi dhe fjalët, është e padiskutuar që do të pëlqehet edhe nga masa. Edhe me këngën e fundit, kështu ndodhi.

Ingrit ku të ka gjetur tetori? Për pushime ç’bëre?

Pushimet këtë vit ia kushtova plotësisht Paridit. Qëndruam gjatë në shtëpinë që kemi në Sarandë dhe kemi shëtitur shumë nga plazhet e Jugut. Tetori më ka gjetur të angazhuar me punë e koncerte në Shqipëri e Diasporë. Po punoj për tre këngë të reja, që do të jenë bashkëpunime.

Në verë fitove shumë lekë me koncertet?

Fitova aq, sa për të plotësuar çdo dëshirë timen dhe të djalit tim, që më besoni janë kaq shuuuumëëë (qesh). Vera shkoi mirë, nuk duhet të qahem. Jam mësuar të jem mirënjohëse.

Tani në këtë periudhën tetor-dhjetor, që besojmë është më e vakët sa i takon koncerteve, si e kalon?

Nuk është e vërtetë, në këtë periudhë ka shumë organizime për shqiptarët në Diasporë dhe jam goxha e angazhuar. Janë festat e nëntorit dhe festat e fundvitit… Por në periudhat me më pak angazhime i kushtohem Paridit, familjes dhe shoqërisë sime. Shpenzoj shumë kohë me ta.

Të pëlqen të rrish në shtëpi, të pastrosh, të gatuash? Kur ka qenë hera e fundit që e ke bërë?

Jo dhe aq… Më pëlqen të gatuaj, sidomos për familjen dhe miqtë, por me punët nuk kam ndonjë raport të shkëlqyer. E urrej rrëmujën, vërtet, por është një zonjë që kujdeset për mirëmbajtjen e shtëpisë.

Kur do t’i dëgjojmë e shohim këngët e videoklipet e reja?

Shumë shpejt. Prisni vetëm pak./ revistawho.com

Shkëndija i siguron të pasmet? Ja sa herë dëshiron të kryejë marrëdhënie në ditë..

4Këngëtarja e njohur shqiptare Shkëndije Mujaj ka zgjedhur të flasë pa ‘’dorëza’’ në një intervistë për “Gazeta Blic”, kështu duke treguar gjera interesante rreth jetës së saj private.

Se a i ka të pasmet me sigurim të madh?  A ka operacione plastike dhe sa herë në ditë preferon të bëjë seks, këtë mund ta mësoni përmes kësaj interviste.

Mujaj, po ashtu na tregoi ekskluzivisht se kur do ta nënshkruajë kontratën me një kompani e cila është përfolur edhe më herët në media.

Pyetje: Kush është Shkëndije Mujaj?

Shkëndija: Shkëndije Mujaj është një personalitet jo i zakonshëm, qoftë aspektin e artit po ashtu edhe në jetën private, si dhe në dukjen fizike

Pyetje: A ke operacione plastike?

Shkëndija: Jo akoma nuk kam bërë operacione plastike se ka plotë mënyra tjera për t’u rifreskuar bukurinë, sepse nëse nuk je nga natyra e bukur në shumicën e rasteve operacionet plastike të shëmtojnë

Pyetje:A është Shkëndija e dashuruar?

Shkëndija: E dashuruar jam

Pyetje: Kur do të pozojë Shkëndija nudo?

Shkëndija: Nuk i planifikoj gjërat çdo gjë tek unë rrjedh spontanisht

Pyetje: Nënë e sa fëmije do dëshiroje të ishe?

Shkëndija: Nënë e 5 fëmijëve, mundësisht binjakë

Pyetje: Në këto momente çfarë po i mungon Shkëndijës

Shkëndija: Falënderimi i takon Zotit dhe ndihem e plotësuar dhe  nuk me mungon askush

Pyetje: A e ki prapanicën e siguruar si Kim Kardashian?

Shkëndija: Po e kom një farë sigurimi privat meqë edhe ja vlen ….

Pyetje: Kush të bëri të famshme?

Shkëndija: Me datën 30 Nëntor do të publikohet një  sigël në gjuhën angleze, por brenda fjalës ka edhe fjalë shqip dhe do të publikohet në Worldwide. Dhe për këtë këngë e kam bërë një kontratë e cila do të  promovohet kënga e cila ka pesë versione të ndryshme rimix me origjinalin dhe brenda do të jetë emri artistik dhe Shkëndija siç po e sheh atë foton do të jetë cover i këngës.

Pyetje: Kur ke bërë për herë të parë marrëdhënie seksuale

Shkëndija: xxxxxxx

Pyetje: Sa herë në ditë bënë seks Shkëndija?

Shkëndija: xxxxxx

I buzëqeshi fati edhe Soni Malajt

I buzëqeshi fati edhe  Soni MalajtNëse ata kanë Beyonce-n, ne kemi Sonin.Është padyshim artistja paketë që industria e muzikës sot kërkon. Soni Malaj, një nga këngëtaret më prodhuese, ndër vite ka ditur të sjellë veç hite.

Përveç zërit të bukur, Soni ka dhe aftësinë për të bërë për vete publikun edhe përmes kërcimit. (more…)

Njihuni me Mis Bjeshkën

Njihuni me Mis BjeshkënAjo ka lindur në Shkodër, një vajzë plot ëndrra dhe për më tepër me një dashuri të madhe për dijen. Po flasim për Mis Bjeshkën, Olimpia Smajlaj, 22-vjeçarja që i bëri të gjithë për vete me bukurinë dhe ëmbëlsinë e saj.

Xhubleta i ka hije sa më s’ka, por e veshur sport duket tjetër njeri. Tiparet e theksuara, buzët mishtore, sytë e thellë bëjnë që të tjerët të kthejnë kokën kur ajo kalon. Olimpia Smajlaj, 22 vjeç, një javë më parë u zgjodh më e bukura e Bjeshkëve të Kelmendit. (more…)

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.