Dhe ideja që Mendes ta luajë rolin e saj, është në rregull për këngëtaren serbe, edhe pse thotë se nuk janë tip i...
Protagonistët e filmit "50 hijet e errëta" duken me trupa të lakmueshëm dhe për këtë film të dytë janë përgatitur edhe më shumë për...
Mbrëmë në teatrin ‘Dodona’ në kryeqytet u dha premierë shfaqja ‘Ku…Çka’ e regjisores Elmaze Nura. Një satirë për gjendjen e artistëve në vend...
Nominimi i filmit kosovar “Shok” për ‘Oscar’ ka bërë krenar të gjithë shqiptarët. Menjëherë pas lajmit se një film nga Kosova hyri në kategorinë...
Vanessa Redgrave do të luajë rolin kryesor në filmin kosovar “Bishti i qenit” me regji të Isë Qosjes. Regjisori kosovar thotë se ka...
Motrat Zenelaj, themelueset e kompanisë “Colored Films” (Filmat me Ngjyra), njihen si shqiptaret e famshme që mahnitën Hollivudin dhe kanë fituar disa çmime...