VIP Shqiptar

“Kill ’em All”, një dramë shqiptare me rol dhe Van Damme

killFilmi “Kill ’em All”, i cili pritet të dalë më 6 qershor premierë nga regjisori shqiptar Pjetër Malota sjell në rol dhe aktorin e njohur hollivudian Jean-Claude Van Damme. Filmi është pjesë e Sony Pictures Home Entertainment me regjisorin shqiptar Malota dhe Van Damme do të ketë rolin e një shqiptari.

Në film do të interpretojnë edhe aktorët e tjerë si, Peter Stormare, Autumn Reeser, Maria Conchita Alonso dhe Kris Van Damme. Muzika në këtë film është shkruar dhe performuar nga reperi i njohur shqiptaro-amerikan Martin Malota. (more…)

“Sa më paguan në “Fast and Furious””, aktori shqiptar tregon shumen

“Sa më paguan në “Fast and Furious””, aktori shqiptar tregon shumenAi është shqiptari që preku nga afër Hollywood-in dhe u bë pjesë e filmit më të famshëm dhe më të pëlqyer në të gjithë botën, “Fast and Furious 8”. Fjala është për Marko Cakën, i cili e nisi karrierën si një gazetarë e më pas kaloi në aktrim.

Në një intervistë për “Panorama”, Marko ka folur gjatë për këtë eksperiencë të rëndësishme, duke treguar detaje nga sheshxhirimi, raportin me aktorët e famshëm si dhe me dy aktorët shqiptarë, pjesëmarrës në film në role të vogla, Ernad Hoxha dhe Erigerta. (more…)

RIKTHEHET “FAST AND FURIOUS”

1Ndjekje me makina me shpejtësi të lartë, dublan të të guximshëm dhe shpërthime, kthehen në ekranin e madh në episodin e tetë të serisë së filmave Fast and Furious.

“The Fate of the Furious”, Fati i të tërbuarve, risjell karakterin kryesor, Dominic Toretto, të luajtur nga Vin Diesel, që tani është i jashtëligjshëm.

Fituesja e çmimit Oscar, Charlize Theron, i bashkohet kastit si një karakter negativ, po ashtu, Sipher dhe Dayne The Rock Johnson, rikthehen në kast. Në film, shfaqen po ashtu edhe personazhet e zakonshme, Turese Gibson, Kris Ludakris Bridges dhe Michelle Rodriguez.

Ky është filmi i parë i serisë që pas vdekjes së aktorit Pol Uolker dhe Rodrigez thotë se xhirimet nuk ishin aspak të lehta, pa të.

“Kjo është edhe një nga motivet pse ne jemi më të errët këtë radhë. Sepse nuk mund të kthehesh në biznes si zakonisht pas një tragjedie të tillë. Ju mund ta shikoni këtë film dhe do ta ndjeni se është më i errët se secili prej filmave që kemi bërë më parë”, thotë Michelle Rodriguez.

Jason Statham, që rikthehet në filmin aksion, përshkroi tapetin e kuq ne Nju Jork, me partneren e tij shtatzënë, modelen dhe aktoren, Rosie Huntington-Whiteley.“Fate of the Furious” do të dalë në kinematë amerikane, më 14 prill.

Brad Pitt në premierën e filmit “The Lost City”

Brad Pitt në premierën e filmit “The Lost City” Brad Pitt është rikthyer në tephiun e kuq, disa muaj pas ndarjes nga Angelina Jolie.

Ai është parë bashkë me aktorët, Robert Pattinson, Sienna Miller në Los Angeles në premierën e filmit të ri të tyre “The lost city”. (more…)

Atkinson rikthen Mr Bean vetëm për audiencën kineze

Mr BeanAktori i njohur, Rowan Atkinson, u ka dhënë adhuruesve të tij edhe njëherë karakterin e tij të famshëm ‘Mr Bean’.

Këtë e ka bërë gjatë premierës së filmit të tij të fundit i cili u lansua vetëm në Kinë, njofton Klan Kosova. (more…)

Ja çfarë fshihet pas realizimit të skenave lakuriq të filmit “Fifty Shades Darker” (Foto)

Protagonistët e filmit “50 hijet e errëta” duken me trupa të lakmueshëm dhe për këtë film të dytë janë përgatitur edhe më shumë për të arritur ato forma për t’u patur zili. Por, në skenat e nxehta ku ata ekspozojnë trupin para kamerave, nuk është se kanë ndonjë meritë të tyren që duken mjaft në formë.

Në krye të kësaj pune të madhe ishte trajnerja personale, Ramona Braganza, e cila zbuloi ushtrimet rutinë e të vështirë për aktorët që të duken spektakolarë në shumë skena ku ata janë lakuriq.

Një nga metodat e trajneres ishte të dërgonte një set palestre në shesh-xhirim, ku ka realizuar ushtrime të vështira për çdo aktor.

Në mesin e ushtrimeve të caktuara, për Dakota Johnson përfshihen ushtrime të këmbëve dhe yoga. Ndërsa për Jamie Dornan përfshihen ushtrime me këmbët dhe pjesën e sipërme të trupit për të forcuar muskujt.

Rutinat zgjasnin 30 minuta dhe ishin me intensitet të lartë për rezultate më të mira. Me Dakota-n trajnerja kishte 5 herë në javë trajnim ndërsa me Jamie dy herë në javë për 5 muaj.

Trajnerja, Ramona, është e famshme për trupat e famshëm si Jessica Alba dhe Halle Berry.4 5 6 7

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.