Festivali i filmit në Kanë, pasi kompletoi jurinë, tani ka shtuar edhe disa filma në programet kryesore të kategorisë garuese dhe asaj “ ”. Filmi...
Këngëtarja vlonjate Aurela Gaçe ka prezantuar mbrëmjen e së enjetes për herë të dytë këngën “Feel the pasion” në skenën e “Düsseldorf Arena”....
Filmi izraelit “Libani” që rrëfen historinë e pushtimit të vendit të Lindjes së Mesme mes syve të ushtarëve, fitoi çmimin si filmi më...
Sevdai Radogoshi dhe filmi 'Ballkoni' kanë arritur të rrëmbejnë gjashtë çmime në festivalin ndërkombëtar 'Cinerockom'. Filmi ‘Ballkoni’ (Balcony) nga regjisorja Lendita Zeqiraj ka trimfuar...
Përfaqësuesja e Shqipërisë, Auerla Gaçe, nuk ka arritur që ta sigurojë finalen e madhe të festivalit evropian të këngës “Eurovision Song...
Kur presidenti i jurisë ndërkombëtare në edicionin e 62-të të Berlinales, Mike Leigh, në ditën e parë të festivalit kishte thënë se “është...