VIP Shqiptar

Publikohet klipi i këngës së Lindita Halimit për Eurovision

Publikohet klipi i këngës së Lindita Halimit për Eurovision Linda Halimi ka publikuar projektin e ri muzikor.“Botë”, titullohet kënga e këngëtares, i cili është shoqëruar me një videoklip.

Në fakt, me këtë këngë Linda do të përfaqëson Shqipërinë në festivalin evropian të muzikës, transmeton Telegrafi. (more…)

Ermal Meta zë vendin e tretë në Sanremo

Ermal Meta zë vendin e tretë në SanremoEdicioni i sivjetmë i Festivalit të Sanremos e ka kurorëzuar talentin e kantautorit shqiptar, Ermal Meta, i lindur në Fier dhe me banim në Bari që në moshën 13-vjeçare.

Megjithëse nuk fitoi çmimin e parë, por u radhit i treti, ai ishte protagonisti i këtij viti. Pas fitores në mbrëmjen e ‘cover-ave’, me një interpretim drithërues të një kënge të Domenico Modugnos, ai u vlerësua me çmimin e kritikës në mbrëmjen finale. (more…)

“La La Land”, në krye të nominimeve në “Oscars”

“La La Land”, në krye të nominimeve në “Oscars”Kandidaturat për edicionin e 89-të “Academy Awards” u shpallën në Los Angeles, me një thyerje të traditës së mëhershme të transmetimeve drejtpërsëdrejti.

Këtë radhë ishin vet fituesit e çmimeve “Oscar” në të shkuarën, ata që shpallën kandidaturat e reja përmes një serie videosh të regjistruara, ku ndanin dhe eksperiencat e tyre si mbajtës të statuetës së shumëlakmuar, transmeton TCH. (more…)

Albulena Kryeziu rrëmben një çmim në DC Festival

Albulena Kryeziu rrëmben një çmim në DC FestivalAktorja e njohur, Albulena Kryeziu, vitin 2016 do ta mbajë mend gjatë për shumë arsye.

Përpos që në këtë vit ajo kurorëzoi lidhjen e saj të dashurisë me regjisorin Ilir Bokshi edhe me martesë, sukseset nuk po i mungojnë as në sferën profesionale. (more…)

Nis sonte “Festivali i Këngës” në RTSH, ja konkurentët e natës së parë

festivalSonte nis “Festivali i Këngës” në RTSH, i cili do të mbahet për tre netë radhazi.

Gara e cila fituesin e dërgon në festivalin evropian “Eurovision” do të nis sonte me 12 artistët e parë. (more…)

Eliza Hoxha e zhgënjyer me vendin e vet

Eliza Hoxha e zhgënjyer me vendin e vetKëngëtarja kosovare Eliza Hoxha gjithmonë trajton tema te ndjeshme dhe njëherësh aktuale me anë të muzikës.

Së fundmi ajo është prezantuar në festivalin ‘Kënga Magjike” me një këngë dedikuar vendit, shkruan Magazina. Në vargjet e kësaj këngë vërehet çartë zhgënjimi i këngëtares që ka ndaj vendit ku ajo jeton, për të cilin thotë që u mundua shumë, për ditë me të mira së këto. (more…)

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.