Me një stil të thjeshtë dhe plot elegance u prezantuan modelet e firmës së modës Missoni për koleksionin pranverë-verë 2017 në Milano. Krijimet e...
Modelja nga Argjentina Camila Barraza është shpallur fituesja e “Miss Kosova 2016”. Ajo arriti të lë prapa 14 vajza e tjera shqiptare, duke triumfuar...
Fustanet të përpunuara me monedha, xhaketa ‘biker’ të frymëzuar nga retro stili, skena e sfilatës e cila ishte e regulluar sikur pallate baroku...
Fustani ‘i vogël’ i Dior duket se është i preferuari i artisteve të famshme, të cilat dallohen edhe për stilin e tyre. Ishte Rita...
Fituesja e çmimit Oscar si Artistja më e mirë jo protagoniste Alica Vikander, është edhe një nga protagonistet më të bukura në tapetin...
Ndërmjet pasarelave të Milanos, Parisit, New York- ut dhe Londërs, Javët e Modës në kryeqytetet botërore të kësaj industrie, kanë përcaktuar dhe tendencat...