VIP Shqiptar

Fustani i ‘Dior’ i preferuari i artisteve

Fustani i ‘Dior’ i preferuari i artisteveFustani ‘i vogël’ i Dior duket se është i preferuari i artisteve të famshme, të cilat dallohen edhe për stilin e tyre.

Ishte Rita Ora e para ajo e cila është shfaqur në Paris me këtë fustan të shkurtër e të zi, që i tregonte për mrekulli trupin, transmeton lajmi.net. (more…)

Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të Oscar 2016

Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të Oscar 2016Fituesja e çmimit Oscar si Artistja më e mirë jo protagoniste Alica Vikander, është edhe një nga protagonistet më të bukura në tapetin e kuq .

Ja të gjithë veshjet përrallore të yjeve që kanë lënë gjurmë në tapetin e kuq të edicionit të 88 të Academy Awards. (more…)

Tendencat e këpucëve për pranverë 2016

Ndërmjet pasarelave të Milanos, Parisit, New York- ut dhe Londërs, Javët e Modës në kryeqytetet botërore të kësaj industrie, kanë përcaktuar dhe tendencat e këpucëve për pranverë 2016.Tendencat e këpucëve për pranverë 2016

Propozime e markave të njohura, por dhe atyre që janë më të prekshme nga masa, risjellin në vëmendje këpucët me maja të hapura dhe me thembra të zbuluara. (more…)

Ja trendi më i çuditshëm i thonjve

Ja trendi më i çuditshëm i thonjveTregtoni me aksionet e Apple me këto 50 euro falas A keni menduar ndonjëherë që tek thonjtë do të vendoseshin qime për të qenë trendi? Ja këtë kanë bërë modelet e një kompanie kozmetike amerikane në sfilatën e fundit.

Thonjët e tyre kanë qenë të mbuluara nga gëzofi, model ky që sipas kompanisë, bëhet duke aplikuar në fillim një manikyr special dhe sipër tij të vendosen qimet. (more…)

Teuta Matoshi-Duriqi me veshje kombëtare në Milano e Dubai

Teuta Matoshi-Duriqi me veshje kombëtare në Milano e DubaiKatër dizejnatorëve nga Kosova që do të paraqiten në Milano dhe Dubai me veshjet e tyre, do t’u bashkohet edhe Teuta Matoshi-Duriqi.

Pas një takimi me presidentin e “Fashion Week in Milano”, Mario Boselli, kreatorja ka marrë ftesën që edhe kreacionet e saj të prezantohen në Milano dhe Dubai, transmeton Telegrafi. (more…)

Katër disenjatorë kosovar në “Milano Fashion Week”

1Organizatori i Javës së Modës në Milano, Mario Boselli, ka përzgjedhur katër disenjator kosovar që të prezantohen në këtë ngjarje të rëndësishme të modës në Itali.

Disenjatorët e zgjedhur Blerina Kllokoqi-Rugova, Flutura Dedinja, Valdrin Sahiti dhe Krenare Rugova do të prezantojnë kreacionet e tyre në këtë ngjarje të modës, transmeton Kultplus. (more…)

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.