Megjithëse ceremonia e edicionit të 52-të të dhënies së çmimeve "Grammy" ka përfunduar prej dy javësh, dashamirësit e muzikës nuk pushojnë së diskutuari...
Beyonce, Kelly Rowland dhe Michelle Williams, dikur anëtare të bendit “Destiny’s Child”, janë bashkuar për një performancë befasuese në ceremoninë e “Stellar Gospel...
Kinematografi Emmanuel Lubezki, ka marrë çmimin Oscar për kinematografinë më të mirë për filmin “The Revenant”. Kjo është hera e tretë që Lubezki merr...
“Black Swan” me protagoniste Natalie Portman kryeson listën e të nominuarve për “Critic’s Movie Awards”. Ajo është e nominuar për dymbëdhjetë...
Xhyste Vulaj dhe Berkani janë fituesit e mëdhenj të ndarjes së çmimeve “Çelësi Muzikor” organizuar nga televizioni Zico. Xhyste Vulaj triumfoi duke marrë çmimin...
Jane dhene ne Nairobi te Kenias, cmimet e MTV (Music Television) per artistet me te mire afrikane qe njihen per muziken dhe interpretimin...