Dafina Kastrati javë më parë ka publikuar projektin e ri. Dafi në bashkëpunim me vëllanë Rinorin kanë sjell këngën Bottles. Kjo e fundit është futur...
Filmat e Harry Potter do të marrin një çmim britanik për kontributin në kinema këtë vit nga “Bafta Awards”, kanë njoftuar organizatorët....
Beyonce eshte shpallur mbreteresha e mbremjes gjate ceremonise se ndarjes se cmimeve Grammy, ose sic quhen ndryshe, Oscar-et e muzikes. Ne skenen e “Staples...
Megjithëse ceremonia e edicionit të 52-të të dhënies së çmimeve "Grammy" ka përfunduar prej dy javësh, dashamirësit e muzikës nuk pushojnë së diskutuari...
Beyonce, Kelly Rowland dhe Michelle Williams, dikur anëtare të bendit “Destiny’s Child”, janë bashkuar për një performancë befasuese në ceremoninë e “Stellar Gospel...
Kinematografi Emmanuel Lubezki, ka marrë çmimin Oscar për kinematografinë më të mirë për filmin “The Revenant”. Kjo është hera e tretë që Lubezki merr...