Hiti “Shko” i treshes fantastike, Ermal Fejzullahu, Lumi B dhe Ledri Vula, është shpallur kënga fituese e edicionit të sivjetmë të “Top Fest”. Performanca...
Arben Bajraktaraj është i vetmi aktor kosovar që do të përjetojë “ethet” e ceremonisë prestigjioze “MTV Movie Awards”. Skena nga filmi “Harry Potter...
Aktori Blerim Gjoci, i cili fitoi çmim në “Sundance” me filmin” Kthimi”, ka gjasa të mëdha të merr pjesë në ceremoninë e ndarjes...
Dafina Kastrati javë më parë ka publikuar projektin e ri. Dafi në bashkëpunim me vëllanë Rinorin kanë sjell këngën Bottles. Kjo e fundit është futur...
Filmat e Harry Potter do të marrin një çmim britanik për kontributin në kinema këtë vit nga “Bafta Awards”, kanë njoftuar organizatorët....
Beyonce eshte shpallur mbreteresha e mbremjes gjate ceremonise se ndarjes se cmimeve Grammy, ose sic quhen ndryshe, Oscar-et e muzikes. Ne skenen e “Staples...