VIP Shqiptar

“La La Land” me rekord në Golden Globes

lalnda“La La Land” ka paralajmëruar se do të jetë një konkurrent i fortë në ceremoninë e Academy Awards, pas një mbrëmjeje rekorde në Golden Globes.

Filmi me Ryan Gosling dhe Emma Stone në rolet kryesore, fitoi shtatë çmime, duke përfshirë çmimet e aktorëve më të mirë dhe atë të regjisorit më të mirë, Damien Chazelle. (more…)

Fituesit në ceremoninë e ‘American Music Awards 2016’

Fituesit në ceremoninë e ‘American Music Awards 2016’Të dielën mbrëma në Microsoft Theater të Los Angelesit është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve, ‘American Music Awards 2016’.

Bruno Mars, Lady Gaga e Justin Bieber ishin ndër performuesit, kurse modelja Gigi Hadid dhe komiku Jay Pharoah ishin nikoqirë të evenimentit.

Bieber, Rihanna, Adele e Beyonce ishin ndër fituesit në edicionin e sivjetmë.

Lista e plotë e fituesve:

Artisti/ja e vitit
Ariana Grande

Ariana Grande u shpall artistja e vitit
Ariana Grande u shpall artistja e vitit
Artistja e preferuar Pop/Rock
Selena Gomez

Artisti i preferuar — Alternative Rock
Twenty One Pilots

Dyshja ose grupi i preferuar – Country
Florida Georgia Line

Tema më e mirë muzikore
Purple Rain

Artisti i preferuar — Rap/Hip-Hop
Drake

Artisti i ri i vitit i zgjedhur për T-Mobile
Zayn

Kënga e preferuar — Country
Tim McGraw, “Humble And Kind”

Bashkëpunimi i vitit
Fifth Harmony Featuring Ty Dolla $ign, “Work From Home”

Artisti i preferuar — Electronic Dance Music
The Chainsmokers

Albumi i preferuar — Rap/Hip-Hop
Drake, Views

Ndër fituesit ishte edhe Drake
Ndër fituesit ishte edhe Drake
Dyshja ose grupi i preferuar — Pop/Rock
Twenty One Pilots

Turneu i vitit
Beyonce

Videoja e vitit
Justin Bieber, “Sorry”

Artisti i preferuar — Pop/Rock
Justin Bieber

Album i preferuar — Pop/Rock
Justin Bieber, Purpose

Kënga e preferuar — Pop/Rock
Justin Bieber, “Love Yourself”

Artisti i preferuar — Country
Blake Shelton

Artistja e preferuar — Country
Carrie Underwood

Albumi i preferuar — Country
Carrie Underwood, Storyteller

Kënga e preferuar — Rap/Hip-Hop
Drake, “Hotline Bling”

Artisti i preferuar — Soul/R&B
Chris Brown

Artistja e preferuar — Soul/R&B
Rihanna

Albumi i preferuar — Soul/R&B
Rihanna, Anti

Kënga e preferuar — Soul/R&B
Rihanna Featuring Drake, “Work”

Artistja e preferuar bashkëkohore
Adele

Artisti i preferuar — Latin
Enrique Iglesias

Artisti i preferuar frymëzues bashkëkohor
Hillsong United

/Telegrafi/

Dafina Kastrati me këngën e re edhe në top-listën e MTV-së

Dafina Kastrati me këngën e re edhe në top-listën e MTV-sëDafina Kastrati javë më parë ka publikuar projektin e ri.

Dafi në bashkëpunim me vëllanë Rinorin kanë sjell këngën Bottles. (more…)

Filmi kosovaro-britanik “Home”, merr çmim edhe në Teksas

kosovaro-britanikFilmi është xhiruar kryesisht në Kosovë, përkatësisht në Janjevë dhe Graqanicë. Ai është kooproduksion i Kosovës dhe Britanisë së Madhe, me Jack O’Connell dhe Holliday Grainger në rolet kryesore.

Në Festivalin e Filmit të metrazhit të shkurtë që është mbajtur në Teksas, filmi kosovaro- britanik “Home”, me regji të Daniel Mulloy është shpërblyer me medaljen e bronztë. (more…)

Lista e fituesve në MTV EMA, në ceremoninë e udhëhequr nga Bebe Rexha

beberexhaLady Gaga dhe Justin Bieber ishin fituesit kryesorë të ‘MTV European Music Awards’ duke fituar nga dy çmime, në ceremoninë që nderoi jetën dhe veprën e Prince.

Në evenimentin e madh muzikor që u drejtua nga shqiptarja Bebe Rexha, amerikania fitoi çmimin e këngëtares më të mirë dhe dukjes më të mirë, derisa kanadezi mposhti konkurrencën e Adele për këngën më të mirë (“Sorry”), si dhe fitoi çmimin e fansave. (more…)

‘Home’ nga Kosova nominohet për ‘St. Louis Film Festival’

‘Home’ nga Kosova nominohet për ‘St. Louis Film Festival’Filmi ‘Home’ me regjisor More Raça dhe producent Sunaj Raça është pranuar si konkurrent zyrtar në festivalin ‘St. Louis Film Festival’, që siç njofton Qendra Kinematografike e Kosovës mund ta kualifikojë atë edhe për Çmimet “Oscar”, shkruan albinfo.ch.

Në komunikatën zyrtare të QKK-së theksohet se kjo arritje vjen pas premierës botërore në “Raindance Film Fesitval”, ku u mirëprit nga publiku londinez. (more…)

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.