Filmi është xhiruar kryesisht në Kosovë, përkatësisht në Janjevë dhe Graqanicë. Ai është kooproduksion i Kosovës dhe Britanisë së Madhe, me Jack O’Connell...
Lady Gaga dhe Justin Bieber ishin fituesit kryesorë të ‘MTV European Music Awards’ duke fituar nga dy çmime, në ceremoninë që nderoi jetën...
Filmi ‘Home’ me regjisor More Raça dhe producent Sunaj Raça është pranuar si konkurrent zyrtar në festivalin ‘St. Louis Film Festival’, që siç...
Dueti i Noizy’it me Encën, “Bow Down” ka rezultuar me çmimin kryesorë të spektaklit Zhurma Show. Spektakli Zhurma Show, që është duke u mbajtur...
Producentja Lori Hoxha, bashkëautori dhe prezantuesi Ledion Liço, drejtori artistik Alban Male, dhe Ergys Lubonja, bashkëautor dhe regjisor kanë bërë të njohur për...
Këngëtari Abel Tesfaye, i njohur si The Weeknd, ka dominuar në ndarjen e çmimin prestigjioz të muzikës në Kanada, “Juno Awards”. Ylli i R&B...